Newbies, a moderacja
Cześć wam.

Przeglądałem właśnie dział 'newbies', aby pomóc co poniektórym. Natrafiłem na ten temat: http://sonyvegas.info/Temat-Ikona-w-filmiku Po jaką cholerę zamykacie tematy z taką odpowiedzią 'na odpierdol'? Po to powstał chyba ten dział, aby właśnie niedoświadczeni (newbies = nowi) mogli zadawać tam podstawowe (jak to nazwał moderator) pytania. Chciałem gościowi rozwinąć podpowiedź, że najpierw musi importować ikonkę, a później kliknąć w to i to miejsce, aby otworzyć Track Motion i za jego pomocą skierować ikonkę ku rogu ekranu.

Macie taki tok myślenia jak nauczyciele. "Ja to wiem to czemu oni nie wiedzą?!" i niektórzy na opierdol właśnie tłumaczą na lekcjach, że 95% uczniów nie wie o co chodzi.

Przemyślcie to.
Odpowiedz
Zwracałem już parę razy uwagę na zbyt wczesne i zbyt pochopne zamykanie tematów, które można by rozwinąć i wcale nie były tak trywialne. Sugeruje stosowanie takiego środka w ostatecznych, nieuleczalnych przypadkach.
Odpowiedz
No tak, ale na samym początku regulaminu pisze:
Cytat:jeżeli ktoś będzie wykazywał elementarny brak wiedzy z zakresu wideo czy samego Vegasa to BAN z miejsca
A w tutorialach jest pełno na temat track motion, a brak jakiego kolwiek przeglądania forum jest potwierdzone np. tym pw:
Cz0rny napisał(a):Track Motion .. ale gdzie to znaleźć w angielskiej werski S.V 7.0
Więc zbytnio nie ma o czym dyskutować.
Odpowiedz
A ja mu chciałem pomóc.
Odpowiedz
@ad do 1-szego posta
W pełni się z Tobą zgodę Caman, lepiej tego ująć nie mogłeś. Chciałem dodać, iż jest tak na wielu forach internetowych, nie tylko tutaj Nie jeden raz spotkałem się z takim traktowaniem użytkowników przez prowadzących forum, jakby co najmniej byli o stopień intelektualnym niżej niż reszta internetowej społeczności. Niektórym administratorom chyba po prostu władza oczy przysłania, no ale taka już jest rzeczywistość.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Jako nowi w Vegasie, macie wiele niewiadomych. Możecie mi wypisać największe problemy, z którymi się borykacie, czego do końca nie rozumiecie? Postaram się jako tako przystępnie to przekazać w jakimś poradniku.
Odpowiedz
Przesadzacie, zgadam się z Efixem i Camanem. I dodam dodatkowo, że:
Cytat:jeżeli ktoś będzie wykazywał elementarny brak wiedzy z zakresu wideo czy samego Vegasa to BAN z miejsca
to głupota!

Pytam się, od czego jest forum? Właśnie od tego. Nowi użytkownicy często nie znają dobrze angielskiego i nie mają obycia w programach w ogóle. Więc pytają, bo w inny sposób się sami nie nauczą. Tutaj wychodzi właśnie etnocentryzm wszechwiedzących. Poza tym, "elementarna wiedza" to pojęcie względne. Mnie też byś zbanował za temat w którym Efix mi przedstawiał maski bo nie mam "elementarnej wiedzy" czy może operacje na maskach już wykraczają poza wiedzę elementarną? Wrzućcie na luz.

I dodam jeszcze, że też chciałem dopisać coś do tego tematu, że najlepiej jest łączyć możliwości kilku programów by uzyskać dany efekt. Jak np. zrobić logo w programie graficznym, zapisać bez tła, wciągać do Vegasa i działa.

P.S.
Cytat:Nie jeden raz spotkałem się z takim traktowaniem użytkowników przez prowadzących forum, jakby co najmniej byli o stopień intelektualnym niżej niż reszta internetowej społeczności.
Ja tak samo. Najbardziej śmieszy mnie fakt, że dostałem BANa na forum aftereffects.pl w PIERWSZYM dniu, w kilka minut po zarejestrowaniu za zwrócenie uwagi na debilizm tego forum. Mianowicie na "szybką rejestrację", gdzie po wpisaniu błyskawicznie swych danych, przenosiło nas do pełnej rejestracji, gdzie trzeba było wypełnić jescze jedno obowiązkowe pole opróćz tych dwóch które widniały w menu szybkiej rejestracji. Co za strata czasu! To po co był ten moduł na pierwszej stronie forum skoro nie działał? Napisałem do moda, patrze się - zbanowany. No kompletni debili, a jak? Co prawda widać było moją frustracje w wiadomości do nich, ale była ona jak najbardziej zrozumiała. Męczyłem się z czymś, chciałem pomocy. Rejestrowałem się kilkanaście minut by potem i tak zarejestrować się w pełnym module rejestracji!
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Czym innym jest zamykanie wątku, w którym temat został wyczerpany a czym innym zamykanie wątku, którego autor nie rozumie naprawdę elementarnych podstaw. I nie dlatego, że zaczyna przygodę z programem, ale jest zwyczajnym leniem.
Chętnie pomagam ludziom, którzy po pierwsze potrafią nazwać i opisać problem a po drugie wykazali w poście, że coś wiedzą, coś im świta, coś na ten temat przeczytali przed zapytaniem na forum. To dowodzi, że im się chce. Ale jeśli ktoś nie szukał, nie sprawdzał, nie kombinował wcześniej, to nikt mu tego wszystkiego nie da na tacy. Założę się, że niemal każdy, kto na tym forum ma jakiś staż, zaczynał od zera a podstaw nauczył się samodzielnie przez czytanie forum, klikanie w programie itd.

(08-01-2010, 10:02)Bunch napisał(a):  Nowi użytkownicy często nie znają dobrze angielskiego i nie mają obycia w programach w ogóle. Więc pytają, bo w inny sposób się sami nie nauczą.

Błąd. 99% programów działających w środowisku Windows jest do siebie niesamowicie podobna. Menu na górze, podobne nazwy poleceń, skróty - to podstawy. Dalej - brak znajomości języka jest przeszkodą? Dlaczego? Automatyczne słowniki on-line na wyciągnięcie ręki. Zawsze można też kliknąć, przesunąć, uruchomić i zobaczyć efekt. Ktoś nie potrafi zrobić prostego obrazka w PSP? To niech nie bierze się za filmy! To tak, jakbym chciał zrobić wielki, rzeźbiony i zdobiony zegar z drewna egzotycznego, gdy nie wiem nawet jak powinno się trzymać dłuto.

Ok, zdarzyło się kilka wypadków, że wątek został zamknięty zbyt wcześnie lub zbyt pochopnie. Ale większość z zamkniętych bardzo szybko została z powodów, które opisałem wyżej. W tej kwestii będę akurat bronił moderatorów.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości