Problemy z komputerem
Witam.
Gdy grałem sobie w Cs'a, nagle komputer mi się zawiesił i wydawał z siebie taki piszczący głos, zresetowałem go i nic czarny obraz, to ja go wyłączyłem i włączyłem a on po kilku sekundach się sam wyłącza. Wcześniej mi też się tak zawieszał ale na 1-3 sek i dalej normalnie chodził. Zobaczyłem w kompie że po włączeniu go, kawałek kości pamięci ram (2GB Goodram) świeci słabiutkim światłem na niebiesko. To ja wyjąłem ten ram i odmuchałem go z kurzu, wsadzam go, włączam kompa i działa. Czy to jest normalne że ten ram tak świeci? Czy mam uszkodzony?
Thx z odpowiedz.
Odpowiedz
Jeśli ma diodę to świeci, gdyby nie miał to by nie świeciła. Jeśli chodzi o objawy to uległ przegrzaniu procesor/płyta główna/karta graficzna bądź pamięć RAM, pc się wyłączył, aby zapobiec uszkodzeniu i tyle.
Odpowiedz
Przegrać się chyba nie mógł bo to się stało po 5min od włączenia kompa, a z to diodą to nigdzie jej nie widziałem chyba że ona jest bardzo mała.
Odpowiedz
W pracy miałem przypadek, że komp się przegrzewał 30 sekund od włączenia - okazało się, że radiator się odłączył. Odkurz dokładnie kompa (ale nie odkurzaczem, tylko przedmuchaj sprężonym powietrzem, wyczyść radiator od karty graficznej i od proca, zobacz czy dobrze radiator przylega do procka. Sprawdź, czy aby wszystkie wentylatory dobrze działają.
Ale przede wszystkim przedmuchaj żeberka radiatora od procka. POwyjmuj przeczyść i włóż z powrotem wszystkie kości pamięci i karty rozszerzeń. Zapuść memtesta.
Odpowiedz
Ok dzięki za rady. To fakt w radiatorze zbiera się sporo kurzu, przedmucham wszystko sprężonym powietrzem.
Odpowiedz
Tylko poza domem, bo będzie siwo. Pamiętaj że jak radiatory wymontujesz to pastę należy wymienić, więc przed całą operacją zaopatrz się w tubkę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości