Problemy z renderowaniem
Witam!
Właśnie wróciłem z wakacji i zabrałem się za obróbkę wideo z wczasów. I mam pewien problem. Zmontowałem pierwszą i jedyną minutę filmu. Film nagrany został w formacie .mov rozdzielczość 1440x1080 więc HDV. Chciałem też w takiej rozdzielczości wyrenderować film. Zacząłem renderować do formatu .wmv 1440x1080. i po kilkunastu procentach zapisu wyskakuje taki komunikat: [Obrazek: komp1m.jpg]
Więc powyłączałem wszystkie programy (został włączony tylko avast, sony vegas). Ponowiłem zapis a tu znów taki sam komunikat. Przy następnych próbach od razu przy włączaniu guzika zapisu znów wyskakiwał komunikat. Komputer nawet jakby nie próbował coś zrobić. Renderowałem do różnych rozdzielczości (720p) i różnych formatów. Wcześniej renderowałem filmy w HD i nie było takiego problemu. Parametry mojego kompa to Windows XP Service Pac 3, Intel Core 2 Duo CPU E7500 2,93 GHz, 3 Gb Ramu, 1000Gb Dysk Twardy, NVIDIA GeForce 9300 / nForce 730i. Co może być przyczyną? Renderowałem tylko krotki 1 minutowy klip, a nie długi film więc komp powinien sobie poradzić. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Wszystkim jest winny zbyt długi kabel zasilający komputer, przez co przy połączeniu ramów z procesorem pojawiają się lagi. Więc Tnij k^%$a tnij!

A tak w ogóle to Avasta też wyłącz, rozłącz internet nierenderuj do wmv. Spróbuj wyrenderować tylko ten kawałek na którym pojawia się błąd.
Odpowiedz
Nakładałeś jakieś filtry? Przez ten blur nic nie widać, jeśli nic nie mieszałeś filtrami to renderuj do tego samego co pliki wejściowe i projekt też ma być o tych samych parametrach. Pojawi się sympatyczny komunikat, że kompresja nie jest wymagana i pójdzie raz dwa.
Odpowiedz
Ja mam ten sam błąd. Zmontowałem filmik z wakacji jakieś 60min, raz na samym początku wywali ten błąd raz na 20% renderowania, obojętnie czy to w 720p czy w PAL 16:9 ale podejrzewam że to wina mojego kompa, Intel pentium dual core 2,80 GHz 2 Gb ramu dysk 500GB GeFoece GT220. Pozamykałem wszystkie programy antywirusy i inne ale to samo wywala. Jakoś go wyrnderowałem po kawałku, wyszło 4 części.
Odpowiedz
Ten jednominutowy kawałek filmu zawiera 16 klipów każdy po ok. 4 sekundy na początku i końcu każdego klipu jest zastosowany efekt "fade offset", na każdym klipie jest zastosowany efekt "Soft Contrast ---> Warm Vignette". Na każdym klipie jest "velocity" zminione na 50%. Film ma rozdzielczość 1440x1080. Myślicie, że te ustawienia i efekty tych klipów, które dają jednominutowy film nie pozwalają na wyrenderowanie tego filmu? A jeżeli podzieliłbym ten film na dajmy 20 sekundowe klipy i po kolei je renderował w jakości HDV (1440x1080) a potem wyrenderowane wszystkie klipy spowrotem wrzucił do Sony Vegas i znów wyrederował w jakości HDV (chodzi mi oto, żeby SV je połączył ale już nie męczył się z efektami), to czy by te klipy mocno utraciły na jakości jeżeli będą 2 razy renderowane? I jeszcze pytanie do użytkownika "RaF02" czy w tym 60 minutowym filmie, który renderowałeś w 4 częsciach to dużo użyłeś efektów i innych bajerów? W końcu ty renderowałeś w częsciach, które miały po 15 minut, a ja będę musiał po 20 sekund więc jest różnica. A w parametrach kompa się dużo nie różnimy dlatego szukam przyczyny tych problemów. Podejrzewam, że to od ilości właśnie efektów itp. mam problem z renderowaniem filmu.
Pozdrawiam
Odpowiedz
A sprawdźcie w czasie renderingu, czy Wam się czasem miejsce na dysku wskazanym jako tymczasowy nie kończy. Vegas robi sporo tymczasowych plików. To sam o dotyczy samego Windowsa.
Odpowiedz
Raczej to nie jest związane z brakiem miejsca na dysku, bo ja mam 600gb wolnego miejsca i nadal nie renderuje. To może jest problem formatu który wybrałem? Jakiś inny polecacie?
Odpowiedz
To może zrób tak wybierz w podglądzie "Best>>Full" i renderuj do ram (shift+b), przy renderowaniu format mov, najlepiej ten przy którym będzie "znak równości(=)"
Odpowiedz
A może "surowe" filmy będę konwertował do jakiegoś innego formatu np. .avi, .wmv i wtedy te filmy obrabiał w Vegasie? Czy to coś pomoże? Jakiego programu używać do konwertowania filmów? Do jakiego formatu konwertować, żeby można było obrabiać w Vegasie? Przy konwertowaniu do .avi jakiego kodeka używać (Divx, Xvid, MPEG2)?
Odpowiedz
M-JPEG - dużo ważą ale masz pewność, że vegas cię nie zawiedzie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości