Jaki monitor/tv do komputera
Witam obrabiam filmy w vegasie i chce kupic monitor lub tv pod kompa, chce by byl full HD i moze LED
Co polecacie i dlaczego
Odpowiedz
A ile masz pieniędzy do dyspozycji?
Odpowiedz
I ważne jest co konkretnie montujesz, czy potrzebujesz idealnego odwzorowania kolorów, czy nie.
Odpowiedz
Kasy mam 600-1200zl
Potrzebny mi jest do robienia wesel, a wiec idealne kolory itd.
pozdro
Odpowiedz
Do wesel idealne kolory? ;p Przecież tego i tak potem nikt nie ogląda, raz na ruski rok jak się rodzina zjedzie to może coś tam puszczą... Chyba, że mówisz o jakiś klipach z parą młodą, takie "filmiki" o nich.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Czesc!!
Podepne sie pod temat. Moj budzet to 1500-2000. Nie potrzebuje idealnego odwzorowania kolorow, ale zaznaczam ze zalezy mi na dobrym obrazie. Monitor 24 cale.
Czytalem na temat Della U2410 - jest ok ale z kolorami nie domaga do konca:)
http://www.prad.de/en/monitore/review/20...Conclusion

Dzieki za pomoc.
Odpowiedz
To może iiyama 24 bądź 26, całkiem przyzwoite monitory. za 1200 nie dostaniesz idealnego odwzorowania kolorów, poza tym pewnie większość Twoich klientów nie będzie oglądać tych wesel na sprzęcie, który idealnie odwzorowuje kolory.

Tak poza tematem nie za późno się za to zabierasz, sezon od kwietnia już, połowa sezonu za Tobą.
Odpowiedz
Nec i Eizo, ale ehmmm.. no nie za tyle... Poza tym jak przedmówcy stwierdzili, monitory do wesel? Bierze pod uwagę, że obraz na telewizorze będzie wyglądał mimo wszystko trochę inaczej i raczej dokupiłbym telewizor HD do podglądu i pod TV robił wszystko. A najlepiej i jakieś lcd, i jakiś kineskopowy i wyciągnął średnią. :)
Odpowiedz
Taki mały przerost formy nad treścią, heh. W sumie to na każdym telewizorze będziesz miał inny obraz, producenci prześcigają się w dodawaniu swoich własnych technologi, to podbijają kolory, to kontrast. Pamiętam jak podłączyłem tv samsunga, a potem ten materiał oglądałem na monitorze to wszystko miało za mały kontrast, bo sam telewizor wszystko podbijał.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości