tło
Mam pytanie : zrobiłem na napisie efekt pinch/punch zrobiłem keframe(mam nadzieję że tak się to pisze) że tekst przejeżdża po całym ekranie i znika. I chcę zrobić tło w postaci filmu lub obrazka , czy jest to możliwe?Próbowałem po prostu wstawić tekst nad film lecz zamiast tekstu pojawia się też czarne tło które zasłania film.
Może trzeba coś z composing mode ?
Odpowiedz
Nie wiem czy o to ci chodzi....Rozumiem,że masz jakiś tekst,i chcesz,by coś było w jego tle?Mówisz,że jest czarne tło-bardzo prawdopodobne,że po prostu dobrałeś zły rodzaj tekstu-dobiera się nie ten na czarnym tle(broadcast text o ile pamiętam)tylko taki,gdzie zamiast czarnego tła jest takie wykratkowane,biało-szare tło(to jest tło robocze,przykładowe,a więc może to być plik video albo zdjęcie).Mam nadzieję,że dobrze zrozumiałem,najlepiej by było,jakbyś dał screena jakiegoś...
Odpowiedz
Dobrze kolega u góry pisze, jeśli tekst dodałeś poprzez "Insert text media..." to wchodzisz w properties i suwakiem po prawej stronie (background color) jedziesz w dół. Jeśli dodałeś obrazek graficzny z tekstem to dajesz tak: Video FX--> Chroma Keyer--> Green Screen i tam ustawiasz kolor tła obrazka.
Odpowiedz
dzieki już to zrobiłem wystarczyło zrobić te tło robocze
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości