Komercja
Robię filmik na konkurs, za pierwsze i drugie miejsce jest nagroda, to mój projekt jest komercyjny czy niekomercyjny?
Odpowiedz
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2564011
Odpowiedz
No nie jest to takie jednoznaczne, jak się wydaje. Kolega zapewne pyta w kontekście przy tworzeniu swojego filmu użycia programów, muzyki czy czegokolwiek innego oznaczonego "only for non-commercial".
W przypadku programów darowałbym sobie rozważania na ten temat (nie chcę tu rozwijać tego tematu). Ale w przypadku muzyki, grafiki, wideo byłbym bardzo ostrożny.
Jak gość tworzy na typowy konkurs filmowy jakich wiele w Polsce, czyli miejsc, gdzie młodzi "tfu-rcy offowi" przeżywają cierpienia młodego Wertera myślę, że nic się nie stanie. Zwykle takie filmy się "rozpływają" i w najlepszy wypadku widzą inny festiwal.
Inaczej jest w przypadku konkursów urządzanych np. przez banki czy inne firmy. Takie filmiki są jednak reklamą, krążą potem po sieci itd. i tu już ktoś może zacząć dochodzić swoich praw dosyć intensywnie.
Odpowiedz
(07-29-2010, 20:09)kamil18 napisał(a):  Robię filmik na konkurs, za pierwsze i drugie miejsce jest nagroda, to mój projekt jest komercyjny czy niekomercyjny?

A zechcesz zdradzić nam co to za konkurs?
Dziwne, że za trzecie miejsce brak nagrody.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(07-30-2010, 0:14)Bunch napisał(a):  A zechcesz zdradzić nam co to za konkurs?
Dziwne, że za trzecie miejsce brak nagrody.

Nie chcę mieć więcej konkurencji :P (żart).

Jest to konkurs który organizuje sklep gry-online.pl. Do wygrania xbox 360 i kinect.
Odpowiedz
(07-30-2010, 2:39)Bunch napisał(a):  
(07-30-2010, 0:30)kamil18 napisał(a):  Jest to konkurs który organizuje sklep gry-online.pl. Do wygrania xbox 360 i kinect.

Bzdura :)
http://sklep.gry-online.pl/Informacja.aspx?i=26
No nie wiem :D
Odpowiedz
Wiem, wiem. Znalazłem już ten konkurs. Jedyne co mi do głowy przychodzi to raczej PARODIA z Kinectem w tle. Więc nawet nie zamierzam brać w tym udziału. No bo przecież filmiki pokazujące zastosowania Kinecta w grach już są. Sam Microsoft go przecież tym sposobem reklamuje, co jeszcze zwykłe osoby mają dodać? Jeśli chodzi o film.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości