Zwolnienie - przycinanie się...
Witam serdecznie. Dziś chciałem zmontować film ale już na samym początku mam problem. W xx sekundzie film miał byćzwolniony ii potem wrócić z powrotem do normalnej prędkości. Ok fajnie tylko tam gdzie jest zwolnione tempo widać wyraźne przycinanie się filmu! Chciałem aby był on zwolniony ale miał płynnie lecieć. Czy coś źle zrobiłem? Tutaj link do urywku

a tutaj obrazek [Obrazek: pobi.png] jak jest to zrobione w SV. Proszę o pomoc. Pozdrawiam!
Odpowiedz
Cytat:zmątować
:O

Tak, źle robisz. Nie masz o tym w ogóle pojęcia. Nagrywasz zapewne w 25 klatkach na sekundę. Nagle z 25 klatek każesz Vegasowi zrobić 7,5 klatki ;) Więc masz 7,5 klatki (wiem, dziwnie to brzmi) na sekundę. Więc normalne, że Ci się "zacinać" będzie. Są specjalne softy do tego, aby spowalniać materiał tak, aby był płynniejszy.

Przykładowe programy:
- http://www.goodervideo.com/products/SM.html
- http://www.revisionfx.com/products/twixtor/
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Montować, a nie mątować.

Co to szarpania daj, Prawy=>Switches=>Force Resample. Poza tym przy zwolnieniu obrazu PC musi więcej się namęczyć aby to płynnie odtwarzać, Shift + B, aby renderować do RAM'u
Odpowiedz
Rozumiem teraz :p Pobrałem SM z 1 linka ale nie potrafię go obsłużyć...jesteś pewien, że idzie w nim spowolnić w odpowiedniej sekundzie ?

@Edit

Tak sobie myślałem i nie lepiej zrobić w Windows Movie Makerze zwolnienie o połowę a potem w sony vegasie podnieść do 150% i będzie prędkość taka jak powinna być? A przy 100% zwolnienie? xD Wiem, że to skomplikowane ale wydaje mi się że nie tnie się tak.
Odpowiedz
Nie sprawdzałeś tego co pisałem?
Odpowiedz
Sprawdzałem. Nadal to samo.

@Edit.
Sposób, który opisałem nie działa...czy jest na to jakiś skuteczny sposób?! Bardzo potrzebne mi to jest!
Odpowiedz
Przecież podałem Ci linki. Co z tego, że Ci to jest potrzebne jak Ty tego w ogóle nie rozumiesz. Skoro zmniejszasz ilość klatek na sekundę TO NORMALNE, że obraz będzie przeskakiwał.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości