Nowy efekt
Witam jestem tu nowy więc sory jeśli umieszczam to w złym temacie. Chodzi mi o takie efekty jak w tym filmie
a mianowicie od 2;10 do 2;30 efekty kiedy tło jest wyrażne a postać rozmazana lekko i odwrotnie a takze efekt w koncowych napisach czy takie podwojenie ich jak od 4;16 do 4;25. Z góry dzieki za pomoc.
Odpowiedz
W przykładach dołączonych do Vegasa (oryginalnego, na płycie, ale można je ściągnąć z strony SONY) jest taki projekt o nazwie "Rack focus" - warto go otworzyć i przeanalizować, bo robi to, co chcesz osiągnąć. W przypadku filmu jednak ten efekt zapewne został osiągnięty zapewne przez operatora kamery, który podczas jazdy zmienił ustawienie obiektywu.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Hej :>
Mam oryginalnego Vegasa (Pro 8) i szczerze to nie mam zielonego pojęcia, gdzie znaleźć owe sample. Samodzielnie przeszukiwałam foldery na dysku C - nic nie znalazłam, a nie sądzę, aby takie przykładowe filmy były plikami ukrytymi... Wpisywałam stosowne hasła w wyszukiwarkę windowsowską - efektów również brak.
Wyruszyłam więc w poszukiwania na stronie Sony, jednak żadne wpisane hasło nie dało mi oczekiwanych wyników. Gdzie więc mogę znaleźć ten efekt (Rack Focus, bo o nim mowa)? Proszę o jakiś link lub naprowadzenie na właściwy tor.
Pozdrawiam i z góry dziękuję.
Odpowiedz
Przeszukaj płytę z której instalowałeś Vegasa (nie instalują się domyślnie) lub poszukaj na stronie sony zestawu bodajże "sample projects pack".

Korekta: chyba już tego zestawu przykładów nie znajdziesz na stronie SONY, wcześniej był tam gdzie pobiera się triala Vegasa.

Tak będzie najszybciej:
Odpowiedz
Sample na płycie znalazłam i skopiowałam na komputer. Przejrzałam wszystkie projekty i w żadnym z dostępnych nie ujrzałam efektu Rack Focus.
Jeżeli zaś chodzi o tutorial, to dotyczy on rozmycia początkowo tła, a później postaci. Mnie chodzi o rozmycie świateł budynków w nocy, aby powstało bokeh. Jak mogę to zrobić, opierając się ewentualnie na tym tutorialu?
Inną moją propozycją jest podesłanie mi przez kogoś linku do pobrania owego przykładowego projektu z efektem. Dałoby się? ;d
Odpowiedz
Jak chodzi o pełen defocus, to w najnowszym Vegasie (9 pro) jest całkiem niezła wtyczka do tego(defocus bodajże). Postępujesz analogicznie jak w wspomnianym wyżej tutorialu (projekt rack focus też w ten sposób był zrealizowany), tylko zamiast gaussian blura dajesz wspomniany wyżej plugin.
Odpowiedz
Tak, wiem, że macie mnie już dość, ale...
Mam Vegasa Pro 8. Czy da się ściągnąć tę wtyczkę i czy będzie ona działać w ósemce?
Odpowiedz
Nie.
Odpowiedz
Tidzu odpowiedział jak najbardziej prawidłowo, ale może jeszcze istnieje osobna wersja trialowa (zanim Sony nie kupiło ich produktu) - nie pamiętam dokładnej nazwy, lecz może znajdziesz ją w dziale "pluginy".
Odpowiedz
Velvet Matter bodajże.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości