Dźwięk/wielkość filmu
Witam. Na wstępie zaznaczę, że jestem kompletnie zielony w vegasie. Mam wersję platinum 9.0. Więc mam taki problem. Dziś z kumplami pomyśleliśmy, że zrobimy sobie filmik z gry, z naszymi głosami. Nagrywałem frapsem. Przyszedł czas do świetnego programu... Chciałem wziąć rozdzielczość 1280x720, podobno do youtube jest najlepszy. Ok, klikam make movie. Nie dość, że musiałem czekać z pół godziny, zanim się to stworzyło, to na dodatek nie ma dźwięku, (w vegasie normalnie był). Miałem napisane, że film zajmie 90 mb, a zajął 15 gb bodajże... Nie wiem na prawdę co się dzieje.

Chciałbym zapytać, jak zrobić film, który nie zajmuje tak sporo, ale żeby była dostępna opcja HD na youtube. Fajnie by było, żeby także był dźwięk. Proszę o pomoc, bo siedzę przy tym programie od 15... Mam już dość.

PS.
Żeby nie było, że nie szukałem. Kodeki zainstalowałem ffdshow, czytałem tam też, żeby ściągnąć virtual dub, ale nie działał.
Odpowiedz
No nie szukałeś, w poradnikach jest przejrzyście napisane jak renderować pod YT.
Odpowiedz
Racja, jest. Zwracam honor. Ehh, tak to jest jak działasz pod wpływem emocji, wybacznie, ale 7 godzin już nad tym siedzę. Spróbuję zrobić. Dzięki. Prosiłbym o nie zamykanie tematu.
Odpowiedz
Jeśli chodzi o dźwięk, to radzę nagrywać do wav, bez kompresji i takich plików używać przy montażu. Wiele nie zajmują a ZAWSZE jest łatwiej taki materiał nie tylko obrabiać bez większych strat, ale i kompresować.
Odpowiedz