Zniekształcajacy się obraz podczas edytowania .AVI
Witam wszystkich.

Chce po składać kilkanaście krótkich filmików w formacie .AVI w jeden kilkuminutowy filmik. Niestety nie jestem mistrzem w tej dziedzinie więc robię to metodą prób i błędów;) (wrzucam po kolei filmiki przecinając je i dodając efekt przejścia sony liner wipe) Problem w tym że nie wiem nawet w którym momencie składania tych filmików uzyskuje w części projektu zniekształcony obraz lub sam dźwięk z ciemnym tłem:( (widoczne na zdjęciu TUTAJ) Wygląda to na złe kodeki ale zmiana ich lub odinstalowanie poszczególnych nie przyniosło efektu, dzieje się tak samo w różnych programach do edytowania video nie tylko w sony vegas pro 9.0. Dziś siedziałem nad tym ze 2 godziny i jak już prawie skończyłem znowu to samo:/ Może ktoś wie o co może chodzić? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Jeśli nie trafiłem z tematem to bardzo przepraszam, niestety nie wiem jak sprecyzować w 2-3 słowach mój problem.

Pozdrawiam
VlodY
Odpowiedz
Jak najbardziej słuszny trop podjąłeś, lecz w tym przypadku chyba jedynym sensownym wyjściem będzie przekodowanie problematycznych plików na coś co Vegas musi "widzieć" (nieskompresowany AVI, DV-AVI) - na przykład w Virtual Dub-ie.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
A mógłbyś mnie oświecić jak to zrobić?

--------------------------------------------------

Wymyśliłem taki patent, że łączyłem po 3 krotkie filmiki i zapisywałem w tym nieskompresowanym .AVI i potem połączyłem 6 takich większych filmików i się udało. Ale bez patentu to nie wiem dlaczego to się tak wysypuje:/
Odpowiedz