Jeszcze jedno pytanie, plss pozmocie.
Witam, posiadam sony vegas 8.0 i musze powiedzieć, że pierwszy raz mam taki problem, otoż zrobilem film i gdy chce go zapisać to albo dochodzi do 12 % i pozniej nie liczy i nie renderuje albo dochodzi do 40% jakoś i pozniej idzie cały czas czarny obraz i nie ma dzwieku albo jeszcze czasami na 1% sie juz przerywa.. Dziwie sie bo zawsze robie filmy w WMV 1280/720 HD ale zawsze jak cos bylo nie tak to zapisywalem w AVI i bylo ok a teraz w zadnej opcji nie działa.. ;/ pomozcie blagam bo bardzo zalezy mi na tym filmie.

teraz jeszcze raz sprobowalem zapisac to gdy doszlo do 4% wyswietlil sie taki błąd : [Obrazek: ehh.jpg]

Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
Materiał wejściowy? Fraps czy materiał z kamery? Zauważyłem, że takie błędy często występują właśnie przy renderingach różnych "superkul fragmove", gdzie mieszacie miliardy kodeków i kontenerów w jednym projekcie, często z różnymi kl/s, aspect ratio, etc. I Vegas po prostu głupieje.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
yy tzn bo ja robie film o pilce noznej i np sciagam gole itp w mkv i przekonwertowalem wszystko do WMV i moze 5 z 50 klipow jest w AVI.
Odpowiedz
Z WMV się nie korzysta do montażu, wszystko do avi przekonwertuj.
Odpowiedz
no ja zawsze robilem w WMV i bylo ok, eh nie ma innego sposobu bo nie widze jakos tego by wszystko konwertowac do AVI, to praktycznie musialbym caly film na nowo robic, a za dlugo go robilem zeby teraz tak o sobie usunac. Ej a moze ten sony vegas jest cos zly.. jak sadzicie jest mozliwosc abym zainstalowal te sama wersje ale z innej instalki i wgral projekt i sprobowal zrenderowac??(ale czy w ogole moglbym zainstalowac 2 vegasy na 2 dyskach? kazdy na innym) ?
Odpowiedz
A może to wina tego że nie jest oryginalny? Chyba że jest, to się nie odzywam.
Odpowiedz
jest oryginalny bo mam od kuzyna(dostal smarkacz na urodziny..:) ) ale sciagnal bym z internetu nowy i wtedy zobaczyl co sadzicie? bo nawet teraz przekonwertowalem te 5 plikow AVI na WMV i teraz wszystkie sa w WMV ale dalej nie renderuje... czasami nie ktore pliki robia sie cale czerwone, nie rozumiem juz o co chodzi.. pls pomozcie, ja musze jutro na 20 miec ten film zrenderowany.. ; /
Odpowiedz
Jak grochem o ścianę, WMV nie służy do montażu, jedynie możesz w nim przechowywać gotowe filmy i nic więcej. Staraj się wystrzegać tego formatu.
Odpowiedz
no ale ten film co robie ma byc do 100 mb, a avi duzo zajmuje, poza tym bede musial teraz robic na nowo film...;(
Odpowiedz
Nie będziesz musiał na nowo robić filmu, bo w projekcie sobie podmienisz pliki bez problemu, a wyrenderowany plik avi poddasz kompresji i będzie mało ważyć.
Odpowiedz