Pisanie na filmie
Witam, jak zrobić taki myk jak tu

3:03
Chodzi o to, żeby napis na filmie się tak fajnie pisał, może się nawet podkreślać.
Proszę o pomoc.
Odpowiedz
http://sonyvegas.info/Temat-Efekt-pisani...lawiaturze
BYŁO
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
Niestety wszystkie linki nie działają...
Odpowiedz
http://vm-rexor.pl/artykuly.php?Act=Focu...=3&ident=0
Odpowiedz
Po prostu-ustawiasz suwak na osi czasu w tekście na 0:00.Wpisujesz literkę,(mp.masz zdanie SONY)Piszesz "S",przesuwasz suwak dajmy na to na 0:20,piszesz "O",przesuwasz suwak na 0:40,piszesz "N" i tak dalej...
Odpowiedz
Tylko że to jest robota dla głupiego.
Odpowiedz
ale nie ma (jak na razie) prostszego rozwiązania w Vegasie niż animacja maski. Jest coś takiego nawet w przykładowych projektach dołączonych do Vegasa (mowa o oryginale na płycie).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Można przygotować napis np. w Corelu, zaimportować do Flasha czy tańszego dużo SwishMaxa, tam zanimować co się chce i takie coś wyeksportować. Plus jest taki, że możemy zrobić nawet 4K jak się komuś zamarzy.
Tak samo można zrobić te wszystkie esy-floresy i rosnące kwiatki przewijające się od jakiegoś czasu w intrach.
Odpowiedz
A/ w swish'ie jest generator napisów - nie trzeba
B/ swish można pobrać triala i też będzie działać.
C/ są tutoriale.
Odpowiedz
Co do triala Swisha - jest w tym wypadku bezużyteczny akurat. Dobry po to, by się pobawić programem, ale to co z niego wyeksportujesz jest akurat mało przydatne.
Hmmm mówisz że jest generator "bazgrania piórem"? He, nigdy się tym nie bawiłem :) No ale i nigdy nie potrzebowałem. Może czas przeczytać manual ;)
Co do zarzutu, że trzeba mieć - ano jakoś tak jest, że trzeba w pewnym momencie inwestować w jakieś narzędzia, jeśli się o czymś myśli poważnie, nawet, jeśli to tylko hobby.
Przykład Corela dałem bo osobiście wolę rzeźbić w wektorze w Corelu, a nie wprost w Swishu. Ale jest też darmo Inkscape i inne programy. Nie mniej sam Swish wystarczy, a do takich rzeczy to chyba nawet wersja mini wystarczy - ok. $70. I na moje oko nawet manuala nie trzeba dotykać akurat do tej czynności.
Zresztą to jest kwestia wysilenia się i po prostu poszukania rozwiązań, a nóż jest np. jakaś wtyczka do Inkscapea "wypluwajaca" animacje, czy jakieś darmowe rzeczy do Flasha, które pozwolą animować obiekt wektorowy. Niekoniecznie trzeba od razu kupować.
Odpowiedz