Zbyt ciemny film
Witam. Jestem tutaj po raz pierwszy, więc chciałbym na początku pozdrowić wszystkich forumowiczów.

Mam problem z sony vegas. Mianowicie film, który nagrałem jest trochę ciemny - czytelny, aczkolwiek nie jest to zadowalająca jakość finalna.

Czytałem o nakładaniu różnych efektów - zresztą sam je stosuje w różnych sytuacjach - choć nie jestem zaawansowanym użytkownikiem tego programu. Gdy udaje mi się osiągnąć już efekt "jasności" obrazu. Film przestaje mieć soczyste kolory - czarny wygląda jak szary i wydaje się wtedy jakby był to film zupełnie przypominający stare zdjęcia.

Z pewnością trzeba zrobić tutaj jakiś prosty zabieg. Niestety nie znalazłem ani za pośrednictwem google, ani niniejszego forum żadnego rozwiązania. Starałem się także szukać na stronach anglojęzycznych, bo jak każdy doskonale wie, jest tam znacznie więcej informacji. Nie wierzę w to, że tylko ja miałem taki problem. Jednakże nie znalazłem rozwiązania, ani porady, więc proszę o pomoc.
Odpowiedz
Możesz zrobić efekt NewBlue FilmLook (jeśli oczywiście go masz), następnie z zakładki Bright Colors i wtedy kombinuj z suwakami. Ja używam tego do moich filmów, stają się żywsze, jaśniejsze, ogólnie piękny efekt wychodzi.
Odpowiedz
Nie słuchaj pierdoł, żadne NeBlue FilmLook i inne takie. Levels Twoim przyjcialem (ew. color corector).
Odpowiedz
color corector - tam masz takie kółka odcieni, a pod nimi suwaki, gdzie możesz rozjaśnić obraz.
Odpowiedz
Caman - dlaczego facetowi źle doradzasz? Najpierw niech obejrzy histogram, poprawi levele (może też użyć color curves) i EWENTUALINE użyje color corector. W 99% przypadków użycie korektora nie jest juz potrzebne, o ile nie chcesz czegoś specjalnego zrobić czy nie skopałeś temperatury światła.
Odpowiedz
"choć nie jestem zaawansowanym użytkownikiem tego programu" - dlatego też wskazuję najprostszą drogę z użyciem jednego efektu. Napisał, że jest on nieco ciemny (a wcale niekręcony w nocy), więc to wystarczy.
Odpowiedz
Film nakręcony amatorsko w zamkniętym pomieszczeniu, nocą przy oświetleniu lamp halogenowych. Nie kręciłem arcydzieła, lecz amatorską wypowiedź, która się już nigdy nie powtórzy. Wartość materiału jest zatem dla mnie bezcenna. Obraz jest ciemny, gdyż plansza, która jest za osobą, która się wypowiada powinna być biała, bo taka jest w rzeczywistości. Niestety u mnie na filmie jest szara :) Nie bardzo wiem, co jeszcze mogę napisać, żebyście mięli lepszy pogląd na sytuację. Właśnie eksperymentuję na bieżąco z tym, co mi doradziliście. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

Jeśli ktoś będzie miał jeszcze jakieś wskazówki to będę wdzięczny.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Najlepiej daj screena.
Odpowiedz
Powiększyć jasność, spróbować zabawić się kontrastem.
Odpowiedz
Po prostu Brightness and Contrast spróbuj-moim zdaniem najlepszy i najłatwiejszy sposób....
Ewentualnie Color Corrector lub Levels
Odpowiedz