Problem z brakiem obrazu przy niektórych plikach.
Witam, jestem użytkownikiem Vegasa 9.0. Wszystko było ok gdy wrzucałem pliki nagrywane moim aparatem Fuji S9600. Gdy kupiłem Canona 550D pojawiły się problemy. Gdy wrzucam pliki nagrywane wspomnianym Canonem pojawia się jedynie czarne tło, dźwięk działa bez zarzutów. Film przedstawia problem, najpierw wrzuciłem pliki z Canona a potem Fuji.
Odpowiedz
Jak pliki zapisują ci się w .mov przekonwertuj je do .avi: http://download.cnet.com/Pazera-Free-MOV...tag=button
Odpowiedz
Generalnie - owszem, Vegas bardziej lubi pliki AVI, ale z MOV radzi sobie także całkiem nieźle. MOV jest tylko pojemnikiem, kontenerem, jeśli brak obrazu to znaczy, że Vegas nie znalazł odpowiedniego kodeka i nie wie co zrobić z danymi. Doradzanie za każdym razem przekodowania jest błędne z założenia - bo to jak leczenie kataru przez podawanie środków na przeczyszczenie ("a spróbuj pan teraz kichnąć"). Należy wyleczyć przyczynę, a nie objaw.
Plszymek - poszukaj po forach Canona informacji o cedeck'u dla Twojego sprzętu, zainstalują nowego QuickTime'a. Jeśli player QT odtworzy film z aparatu to Vegas zasadniczo też powinien.
W tej chwili ściągnąłem z tej strony http://www.dpreview.com/reviews/canoneos550d/page20.asp przykładowe pliki, otwieraja mi się w Vegasie 9e bez problemu.
Inna sprawa, że mov zakodowany h264 chodzi to nazwijmy to - przeciętnie. Tu 145 raz powtórzę - Cineform rządzi :)
Odpowiedz