usuwanie klipów video ze ścieżki czasu - problem
Witam!

Mam taki oto problem z Vegasem i od dluzszego czasu nie znajduje na niego sposobu. Szukam w archiwum, ale nie moglem nic podobnego znalezc.

Mam np. 200 klipow video na sciezce czasu. Po jakims czasie zauwazylem, ze nadmiarowo dodaly sie klipy video, ktore nie byly tematycznie zwiazane z klipem dlatego postanowilem je usunac. Jak je usunalem to otrzymalem komunikat przy ponownym uruchomieniu Vegasa i tego konkretnego projektu:
1) "Czy szukac zastepnika tego pliku na dysku?" (cytuje z glowy)
2) "Czy zostawic pliki offline? (cytuje z glowy)
3) "Czy zostawic pliki offline i nigdy nie szukac w przyszlosci? (cytuje z glowy)
i jest jeszcze jedno pytanie (radiobutton), ale nie pamietam dokladnie co mialo za tresc.
Zaznaczam pkt 3), ale niestety ma to taki efekt, ze projekt mi sie nie chce czasami przez to odpalic, tzn. projekt moze sam sie odpala, ale jest on zupelnie pusty. Jak zaczynam kombinowac i bawic sie radiobuttonami to w pewnym momencie mi wskakuje i moge dzialac na tym projekcie.

Pytania do Was:
1) co zrobic, zeby komunikaty 1), 2), 3) nigdy nie pojawialy sie po ponownym odpaleniu projektu jesli tak jak pisalem bylem zmuszony usunac niektore klipy z osi czasu
2) Dlaczego zaznaczenie opcji 3) (jak i rowniez innych) "nie slucha sie", tzn. mimo tego, ze zaznaczam te opcje to vegas i tak widzi caly czas, ze brakuje mu plikow ktore usunalem. Dlaczego vegas wogole nie reaguje na zaznaczenie tej opcji? Czy ja cos robie zle?

Prosze o pomoc
M.
Odpowiedz
Jak otworzysz projekt to przechodzisz do zakładki Project Media i kasujesz klipy z których już nie korzystasz, znaczy te, które nie są wykorzystywane w Vegasie. On tam przechowuje te klipy, abyś mógł sobie potem od razu stamtąd przeciągnąć na timeline, ale zauważyłem, że mało osób z tego korzysta, bardzo mało :o i potem są takie "akcje" ;]
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Racja, od siebie dodam, ze najłatwiej je pokasować przez zaznaczenie wszystkich klipów na timeline a w Project media usunąć te, które NIE SĄ zaznaczone. Chociaż o ile pamiętam, jest chyba możliwość odwrócenia zaznaczenia...
Odpowiedz