Keyframes - skrypty, automatyzacja?
Wpadłem niedawno na pewien pomysł i po krótkiej zabawie z track motion napotkałem pewien problem, którego nie rozwiązałem. Załóżmy, że mamy bitmapę, którą chcemy obracać, ale nie ciągle lecz skokowo. Oczywiście, dla każdej sekundy (np.) dajemy kolejny punkt z obrotem o kolejne np. 5 stopni. Zabawa zaczyna się, gdy takich bitmap mamy kilka a klatek kluczowych w sumie kilkaset:) I teraz pytanie - czy w SV ktoś spotkał się z automatyzacją w takich sytuacjach? Dajemy pierwszy keyframe (k1) dla czasu 0s (t0) o wartości kąta 0 (a0) - (k1=t0;a0), dla następnej sekundy dajemy wzrost odpowiednio: k2=k1+1;t0+1;a0+5.
Da się? Jakieś skrypty, zewnętrzne wspomagacze?
Odpowiedz
Możesz spróbować oskryptować (Vegas korzysta z java scriptu i visual basicu/c#) - nawet na stronie Sony jest SDK do tego.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Mnie cały czas zastanawia gdzie Vegas zapisuje presety usera, tworzone np. w pan/crop czy track motion
Odpowiedz
Też mnie to ciekawi... Próbowałem w rejestrach szukać, ale znalazłem tam tylko nazwę mojego Presents, żadnych danych..
Klucz: HKEY_USERS\S-1-5-21-1293263618-3359988265-857096269-1000\Software\Sony Creative Software\Vegas Pro\9.0\Metrics\Application
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości