INNY lektor
Witam
Czy ktokolwiek z forumowiczów orientuje się czy istnieje inna wersja lektora niż Ivona i Expressivo? Pytam ponieważ darmowa licencja się zakończyła, zaś potrzebuję lektora do własnego filmu.

@Edit down

Bardzo Ci dziękuję, dzisiaj z tym wszystkim pokombinuję :)
Odpowiedz
Loquendo.
Tu masz wersję on-line: kliknij.
Nie wiem, czy można jakoś pobrać ten program, takiej opcji nie widzę (albo jestem jakaś ciemna...).
Za to klikając Play plik możesz zapisać. Niestety jest w tle muzyka. Ominąć się tego nie da, a szkoda.
Chyba, że jakiś geniusz mi objaśni, jak to można zrobić :)

PS
A tak ogólnie to zaletą Loquendo jest możliwość dodawania odgłosów jak kaszel, śmiech itp.

PS 2
Pamiętam, jak kiedyś bawiłam się nieco IVONĄ online. Jest sposób na pobranie dźwięku z mową lektora bez muzyki w tle. Zaraz Ci opiszę...
Już wiem.
Wchodzisz na stronę Ivony w Internet Explorerze (!) (http://ivona.com). Wybierasz język polski, osobę i wpisujesz tekst. Zanim klikniesz Czytaj patrzysz na zegar na pasku i zapamiętujesz godzinę. Klikasz Czytaj. Wchodzisz do folderu z tymczasowymi plikami internetowymi (polecam do tej operacji Total Commandera, do pobrania np. stąd):

C:\Documents and Settings\Twoja nazwa użytkownika na komputerze\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\Content.IE5\Wybierasz folder, przy którym w czasie widnieje godzina odtwarzania głosu lektora i szukasz w nim (w folderze) plików mp3. Jeden z nich to na pewno Twój lektor. Bez muzyki.

UWAGA! Niestety nie zawsze godzina się zgadza, więc w przypadku nie znalezienia mp3 w danym folderze wejdź w inny.
Polecam Ci również usunąć tymczasowe pliki internetowe przed odsłuchaniem lektora na stronie Ivony, w celu ułatwienia późniejszych poszukiwań.

Trochę to skomplikowane, ale mam nadzieję, że sobie poradzisz.
Gdyby były jakieś problemy lub czegoś nie rozumiesz to pisz śmiało :)
Odpowiedz
Możesz mi powiedzieć co to ma kurwa mać wspólnego z Vegasem? Warn i przenoszę.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Proponuję się przełamać i nagrać się samemu jako lektor, bo te wszystkie syntezatory to jedno wielkie gówno. Jak włączam jakikolwiek filmik na YouTube i słyszę Ivonę czy coś w ten deseń - od razu wyłączam.
Odpowiedz
tomislater wybacz, ale to było w odpowiednim dziale? Admin przeklina aby wzbudzić zgrozę.. po prostu straszne.

Caman
Też o tym myślałem, nawet nie głupi pomysł. Jednak nigdy się nie bawiłem w obróbkę dźwięku (głosu) aby był wyraźny i mógł sprawić aby widz wgniótł się w fotel na samą myśl że tego słucha. Chociaż z drugiej strony ivona mi tego nie da... Warto i tak spróbować :)
Hmm. jedynie mi przeszkadza głos Jacka w ivonie, inne można przeboleć (mi jakoś uchodzi)
Odpowiedz
W odpowiednim? Co ma vegas do jakieś lektora Ivona? Przekląłem, bo pewnie było kilka głupich topiców w tym dniu, a potem jeszcze trafiłem na ten temat. Zresztą, jesteśmy ludźmi i takie coś się zdarza.
Odpowiedz
(07-14-2010, 1:32)Caman napisał(a):  Proponuję się przełamać i nagrać się samemu jako lektor, bo te wszystkie syntezatory to jedno wielkie gówno. Jak włączam jakikolwiek filmik na YouTube i słyszę Ivonę czy coś w ten deseń - od razu wyłączam.

Popieram. Mów swoim głosem, tak najlepiej. Obojętnie jak nieprofesjonalny by on był. Chyba że używaj Ivony jako efektu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
tomislaterze nawet nie pamiętam który to był dział, jednak zakładam że miałem racje. Co racja to racja, jesteśmy ludźmi. Więcej wypoczywaj od komputera.

Bunch szczerze nie mam pojęcia co masz namyśli, aby używać samej ivony jako efektu.. Zaś jeśli mam używać własnego głosu, to musiałbym go zniekształcić odpowiednio aby właśnie brzmiał profesjonalnie.
Odpowiedz
Tak, dział "Sony Vegas Pro -> Pomoc - program" to idealne miejsce na temat nie związany w ogóle z Vegasem. Już się nie odzywam, bo nie chcę się sprowadzać do Twojego poziomu, dziękuję.
Odpowiedz
Widocznie byłem nie przytomny. Mój błąd, jak napisałeś jesteśmy ludźmi.
Nawet nie wiesz kim jestem i czym się zajmuję. Kutnia jest zbędna, jednak nie widzę abyś ty się czymś wyróżniał, więc mogłeś już osiągnąć maksimum w swoim życiu.

To wszystko, chyba że dalej próbujesz to ciągnąć.
Odpowiedz