problem z renderowaniem
witam serdecnie
jestem początkującym urzytkownikiem vegasa w wersji 9 pro, często podczs renderowania pliku avi do mpeg2 (mainconcept) lomputer zawiesza się i pokazuje się niebieski ekran z na którym za każdym razem podawane są inne kody błędów np.stop:0x0000007E
jeśl ktoś się z tym spotkał proszę o pomoc
Odpowiedz
BSOD, hehe. Zaktualizuj wszystkie sterowniki na początek. Potem sprawdź temp procesora podczas maksymalnego obciążenia, np Everestem sprawdzaj temp a primem obciążaj, (mogą być dowolne programy, byle go obciążyć na 100%). Zrób jeszcze mem testa.

Podaj temp.
Odpowiedz
Renderowanie wideo to jeden z najcięższych prób procesora. Jeśli masz przykładowo ośmioletni komputer to ja się nie dziwię, że program się zawiesza.
Odpowiedz
Akurat Vegas za bardzo procesora nie obciąża, bardziej kodowanie. aj znać jak wypadły memtesty i odczyty temperatur.
Odpowiedz
jeśli chodi o kompa to myśle , że nie jest zły: quad 9550, 3GB RAM w triplu, dyski w raidzie, karta gf gts 250,
co do testó pamieci to żadne programy nie pokazują błędów i awarii, temperatura też w normie,problem występuje tylko podczas renderowania w vegasie na innych programac wszysko ok
Odpowiedz
Tak czy inaczej bezpośrednio Vegas i kodek mainconcept nie powinny niebieskiego ekranu wywołać (conajwyżej okno "program wywołał nieprawidłową operację" i można będzie go zamknąć i wysłać raport o błędzie). Ten ekran pojawia się jeśli występują jakieś anomalia po stronie bliższej sprzętu (sterowniki), więc jeśli dajesz sobie ręce uciąć, że starannie sprawdziłeś pamięć (memtest na całą noc) i procesor(jakimś 3D benchmarkiem z sceną obciążającą CPU), to przyjrzyj się softu do płyty głównej - może ten w trakcie pracy przełącza tryb działania płyty głównej i wtedy dzieją się te rzeczy. A może pomogą aktualizacje sterowników i BIOS-u lub deinstalacja programu antywirusowego.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Witajcie.mam taki problem.... a mianowicie,zrobiłem intro swoje do filmu w sony vegas pro 10 .jak chce go połączyć i zrenderować z filmem w formacie wmv to strasznie długo sie to robi tak ok 6 godzin!!!!.druga sprawa to to jak chciałem zrenderować w AVI to wychodzą mi filmy po 60 GB .Bardzo proszę o pomoc jak to mogę zrobić żebym nie musiał tak długo czekać
Odpowiedz
Czas renderowania zależy od mocy PC, przepustowości pamięci, taktowania procesora, tego czy program wspiera CUDA, dysku twardego. Jest masa czynników, która na to wpływają. Zasadniczo kupno mocniejszego pc pomoże :) Możesz też renderować to tego samego formatu co pliki źródłowe, unikniesz przeliczania, tam gdzie nie jest potrzebne. Podaj jaki masz rodzaj plików źródłowych, ustawienia projektu, formatu do którego renderujesz oraz konfing PC.
Odpowiedz
pliki są w formacie AVI oba
Procesor:Pentium® Dual Core CPU T4200 2.00Ghz
Ram:3GB
Ustawienia Renderowania:
AUDIO
zapis w postaci AVi
Mode:CBR
Format.Windows Media Audio 9.2
Atributes:160kbps,48khz stereo (A/V)CBR
VIDEO
Mode:Quality VBR
Format:Windows Media Wideo 9
Rozmiar:900x480
Quality:83%
Frame:30 000
nie mam natomiast problemu o zapisywanie w formacie AVI bo renderuje się jakoś godzinkę powiedzmy i to jeszcze jest ok ale wychodzi wtedy waga od 20 GB do nawet 60GB.czy da sie to zmienic??
:Quality VBR

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości