Wideo reklama forum
Cześć wam.
Wideo reklamy są coraz to bardziej popularne. Patrząc z perspektywy 'sensu istnienia' forum można wywnioskować, że opiera się ono głównie na filmach, które montowane są w różnych wersjach Sony Vegas'a. Po wymyśleniu dobrej koncepcji i znalezieniu 'haczyka' na potencjalnych odbiorców (bo to jest obecnie w reklamie najważniejsze, ten 'chwyt') można by wykonać porządną wideo reklamę ów forum. Pozbierać jakieś porządne materiały, zgrać trochę ekranu forum, a w fazie końcowej wszystko to zmontować promując tym samym Sony Vegas (reklama dwa w jednym). Głównie w reklamie ukazać można by zalety forum; ilość tematów, pomocnych postów, przydatnych poradników i linków do ściągania darmowych pluginów, itp.
Odpowiedz
OK - za reklamą wideo jestem ogólnie jak najbardziej "za" - jednak zanim cokolwiek się zrobi, powinno się zastanowić - co się taką produkcją osiągnie zwracając uwagę też na to co się ma. To, co mamy to wysokie pozycje w googlach (piersze miejsca, pierwsza strona) na zapytania związane z Vegasem. Także myślę, że w tej chwili jest bardzo optymalna sytuacja jeśli chodzi o reklamę - każdy kto jest zainteresowany programem po uruchomieniu wyszukiwarki prędzej czy później trafi tutaj. A robiąc reklamę należy pamiętać, że jej celem nadrzędnym jest zainteresowanie nowych osób forum - tylko jakich nowych ? Właśnie- z tego forum pożytek będą mieli tylko posiadacze Vegasa, a ci prędzej przyjdą z wyszukiwarki niż z reklamy na Youtube, chyba, że stworzy się reklamę samego Vegasa i forum będzie "wsparciem" dla jego użytkowników - tylko czy Tomislater chciałby mieć taką sytuację? Myślę, że lepszą reklamą byłoby zorganizowanie "festiwalu vegasowców" - mniej lub bardziej rozbudowanego konkursu filmowego dla posiadaczy Vegasa w którym warunkiem uczestnictwa byłoby użycie Vegasa do montażu(dla utrudnienia każdy twórca musiałby rzucić screenem z programu montażowego).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Mało osób ma oryginalnego Vegas'a, a do takiego 'konkursu' w regulaminie trzeba uwzględnić, że mogą w konkursie brać udział osoby tylko i wyłącznie z legalnym oprogramowaniem. Cóż, tak czy siak ci nielegalni będą działać, więc to jest tylko podpunkt w regulaminie, aby nie było niedomówień - co jednak niektórych może zniechęcić.
Odpowiedz
Caman ma rację jeśli chodzi o konkurs z nagrodami.
Z innej beczki - reklamować produkt, którego autorzy nie partycypują w kosztach reklamy? Reklamować forum, na które większość osób trafia poprzez darmową wyszukiwarkę? Już lepszym sposobem byłoby publikowanie tutoriali (autorskich, uczestników tego forum) dla SV z dopiskiem bądź znakiem wodnym o forum.
Proponuję ankietę, która mogłaby poprawić kondycję forum bądź pomóc w jej rozwoju - jak trafiłeś na forum? Przy kilkudziesięciu odpowiedziach są one już coś warte.
Odpowiedz
Czekamy zatem na wypowiedź administratora ; )
Odpowiedz
Ale na wypowiedź dotyczącą czego? :o

Jeżeli chodzi o konkurs to wiadomo, że musiała by być jakaś nagroda, a nie mam kasy żeby kupować nagrody. Sam mam własne problemy i potrzeby. Z tych reklam na forum to i tak nic nie ma w sumie to je chyba wywalę niedługo. Chyba, że nagrodą była specjalna ranga na forum, jakaś reklama na głównej stronie czy coś.

Co do tutoriali to przecież nikogo do tego nie zmusimy. Ludzie najczęściej wchodzą z wyszukiwarki bo, aż 73% ludzi stamtąd trafia, dalej bezpośrednio wpisują adres (czasami po zobaczeniu tutoriala na yt) i zakładek. A na trzecim miejscu klikają bezpośrednio w link, z forów, z yt, czy czegokolwiek.

Chociaż, jeżeli by to pomogło to dla tych, którzy w umieszczanych tutorialach dawaliby znak wodny czy jakąś inną informację o adresie forum, też można zrobić to co przy tych nagrodach, czyli jakaś ranga "support" czy coś w tę deseń.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Z całym szacunkiem Panowie (i nieliczne Panie...), ale w polskich warunkach to jest próba kręcenia bicza z g...
Tych w miarę kumatych jest garstka, reszta to przelotne ptaki. Ruchu za dużego nie ma, ale obawiam się, że jego zwiększenie dałoby tylko dodatkowe parę tysięcy postów z odpowiedziami typu "Było. Ban".
Tylko w legalnych userów co mają czas na czytanie for jest tyle co kot napłakał, ślubokręty i zawodowcy mają to w nosie. Zdajmy sobie sprawę, że przeciętny czytacz ma od 13 do 17 lat, zkraczonego Vegasa, w życiu nie trzymał w ręku kamery a słowo film kojarzy mu się w najlepszym wypadku z rejestracją sportów mniej lub bardziej ekstremalnych, zwykle jednak jest to przerabianie cudzej twórczości z YT i DivXów, ewentualnie porywające gameplaye. Chyba zrobię taki film z partyjki szachów..
Grunt, by dodać zajebisty wielki napis "Ziutek prezents mega kul muwi" z obowiązkowym "Copyright".
Więc - można, tylko co przez to chcemy osiągnąć? Przyjdzie więcej ludzi, i co? Co dalej? Co mamy im do zaoferowania?
Odpowiedz
O promowaniu forum już był bodajże temat i napisałem co o tym sądzę. Jeżeli chodzi o promowanie na innych forach, polecaniem każdemu, etc. to jak kto woli, ale ja nic w tym kierunku robić nie będę, bo nie chcę, aby tutaj już się totalny syf zrobił (nie mówię, że nie ma ;)). Podzielam zdanie efixa. Przeciętny użytkownik wchodzi, zagląda do tutoriali, jak coś znajdzie to fajnie i spada. Wrzuci sobie napis do filmu "by Bartek1994" i jest lans. Dlatego jeżeli będzie organizowany konkurs to już dla zarejestrowanych użytkowników, powiedzmy od pewnego czasu i innych wytycznych :> Promocja tak wprawdzie nie jest nam jakoś mocno potrzebna, gdyż jeżeli ktoś będzie potrzebował naszej pomocy to prędzej czy później tu trafi, bardziej ogarnięci zajrzą na oficjalne forum lub skontaktują się z supportem, oczywiście wcześniej przeglądając manuala ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości