avi renderuje do 4:3 pozostałe formaty do 16:9 ??
No więc mam taki problem, że mam ustawione wszystko, żeby film wyszedł w proporcjach 16:9 i taki mi zawsze wychodził lecz od pewnego czasu (nic nie zmieniałem) filmy w formacie avi wychodzą zawsze 4:3 :/ obojętnie jaki kodek wybiorę, nawet tego pal dv widescreen czy np. divix i ustawię w nim in i out format na 16:9 (tak zawsze robiłem i było ok). Ponadto gdy renderuje mi filmik to podgląd w vegasie jest panoramiczny ale film na dysku jest już w 4:3. Gdy np do ten sam projekt zrenderuję np. do mpeg2 to wychodzi w 16:9. Paranoja jakaś :( oto screeny z programu jak to robię:

1.Moje ustawienia projektu
[Obrazek: 1_2555.jpg]
2.w tym pan cropie zmieniam żeby się rozciągało na cały ekran bo pliki na których działam są w rozdzielczości 1440x1080.
[Obrazek: 2_1779.jpg]
[Obrazek: 3_1006.jpg]
3.Tutaj ustawiam żeby była panorama
[Obrazek: 4_606.jpg]
[Obrazek: 5_426.jpg]
4.Renderuje się i jak widać na podglądzie film jest w 16:9
[Obrazek: 6_327.jpg]
5.Jednak na dysku film okazuje się być w proporcjach 4:3 i każdy z moich odtwarzaczy (allplayer,mediaplayerclassic) gra go we właśnie takich proporcjach :(
[Obrazek: 7_267.jpg]

Czy macie jakieś pomysły jak to zmienić? Dzień wcześniej wszystko szło po mojej myśli. A teraz nie wiem w czym tkwi problem. Pozdrawiam
Odpowiedz
Czy przypadkiem nie aktualizowałeś lub instalowałeś jakichś kodeków?
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
tak zainstalowałem sobie "K-Lite_Codec_Pack_610_Full" ale przekminiłem, że to może być właśnie ich wina i zainstalowałem starszą wersją którą miałem wcześniej tj:"K-Lite_Codec_Pack_604_Full" Dodam, że miałem backup systemu w ghoście z ok pół roku temu na którym były zainstalowane stare kodeki i inna wersja vegasa a render wychodził indentyczny jak teraz :/ bardzo to dziwne
Odpowiedz
Wyrzuć ten codec pack, restart systemu, zainstaluj tylko potrzebne kodeki, restart, sprawdź czy pomogło.
Odpowiedz
a to wy jakie kodeki polecacie? najlepiej prosiłbym o nazwę paczki kodeków której wy używacie :)
Odpowiedz
Tutaj nikt nie używa paczek. Jak poprzeglądasz forum zobaczysz co trzeba zainstalować.
Odpowiedz
Masz od tego program GSpot, który Ci podpowie jakiego kodeku Ci brakuje do otwarcia danego filmu.
Odpowiedz
niestety deinstalacja kodeków nic nie pomogła :(
Odpowiedz
Może w programie, którym wyświetlasz filmy, ustawiłeś, że ma zawsze odtwarzać w 4:3? ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
nie bo to w trzech różnych programach tak jest (allplayer,media player classic i wmp 11) :(
Odpowiedz