SV 8.0 Podzielony podgląd, brak dźwięku
Witam,
Już od dawna przerabiam materiały filmowe w vegasie, ale najczęściej były to filmiki nagrywane Frapsem z gier. Nadszedł czas, bym skleił moje materiały filmowe z Egiptu (ponad 15h nagrań) i pokazał je światu :)
Wszystko pięknie, ale bez problemów się nie obejdzie...
Najpierw screenshot:
[Obrazek: beztytuuuma.th.png]

1. Mimo instalowanych kodeków (KLite pack 5.7, AC3) vegas nie może odczytać dźwięku w materiale.
2. Jak widzicie, strzałką zaznaczyłem również podgląd filmu, jest on podzielony, to samo w przypadku kiedy film wrzucam do Virtualdub'a (w czasie oglądania w WMP wszystko elegancko - głos jest, obraz prawidłowy). Po zapisaniu takiego materiału, ekran nadal jest podzielony, nie wiem co z tym zrobić.

Kamera nagrywa w rozdzielczości 1920x1080x24, kodek h264.

Co radzicie?

Jeszcze dodaję screenshota błędu, kiedy wrzucam materiał do Virtualduba:
[Obrazek: beztytuuuz.png]
Odpowiedz
Cytat:1. Mimo instalowanych kodeków (KLite pack 5.7, AC3) vegas nie może odczytać dźwięku w materiale.
Mimo? :D On właśnie dlatego nie czyta bo masz burdel. To co masz trudno nazwać kodekami, to jest po prostu śmietnik.

Cytat:2. Jak widzicie, strzałką zaznaczyłem również podgląd filmu, jest on podzielony, to samo w przypadku kiedy film wrzucam do Virtualdub'a (w czasie oglądania w WMP wszystko elegancko - głos jest, obraz prawidłowy). Po zapisaniu takiego materiału, ekran nadal jest podzielony, nie wiem co z tym zrobić.
Pliki masz w Full HD, a ustawienia projektu dałeś na PAL. No jakie to dziwne! Problemem nie jest program, a Ty. Poczytaj może najpierw coś na temat materiałów Full HD, z czym to się je, o co tam chodzi, a wszystko się wyjaśni. Sorry, nie zamierzamy odpowiadać po raz n-ty na te same pytania. Przejrzyj forum,a znajdziesz odpowiedź, zamykam.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz