I-frames i B-frames co wnoszą podczas renderingu
Witam,
Tak jak w temacie powyżej,szukam wiadomości odnośnie zależności I-frames i B-frames przy renderowaniu do mpeg-2.
Czy jest ktoś może kto akurat ma wiadomości na temat do czego służą (może być po angielsku).Szukam optymalnego ustwaienia tych dwóch parametrów względem siebie i odpowiedzi co zmieniają przy pewnych określonych ustawieniach podczas renderingu,oraz czy wogole i wjaki sposob nalezy je zmieniac.
Odpowiedz
Wiadomości takie znajdzie na wikipedii i w innych miejscach jest tego od groma. A co chcesz uzyskać? I co oznacza dla Ciebie optymalne? Optymalne do czego? Bo dla mnie optymalny jest mpeg2 składający się z samych ramek I. Dla DVD już niekoniecznie.
Odpowiedz
Nagralem ujęcie znanych mi przejeżdżających rowerzystów w odległości około 7m odemnie,kamera stala stabilnie,ostrosc manualnie na nieskonczonosc i na rowerzystach jest efekt grzebienia(na lcd) na tyle mocny,że nie można rozpoznać kto jedzie.Chciałbym to doprowadzić do stanu normalnego rozpoznania osób na monitorze i na tv.
Chcę to oczywiście nagrać na dvd
Odpowiedz
To nie ma nic wspólnego z I B P itd. tylko ze zjawiskiem przelotu i raczej nie doprowadzić do "stanu normalnego". Tzn. możesz próbować usuwać przeplot ale zawsze jest to operacja sztuczna. W przeciwnym wypadku musisz użyć kamery, która potrafi filmować pełne klatki, ma tzw. tryb progresywny. Tam "grzebienie" nie występują.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości