Mind is a Prisoner - fabularna produkcja krótkometrażowa
[Obrazek: 2jkmini.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Oto krótki opis produkcji:

Mind is The Prisoner to krótka opowieść o rutynie codzienności, która towarzyszy nam przez całe życie. Nie ma tu zaawansowanej fabuły, nie ma dużo szybkiej akcji, podczas seansu z ust aktora nie pada ani jedno słowo. Głównym bohaterem jest tu bowiem nie mężczyzna, którego poczynania obserwujemy w filmie, ale klimat wprost wylewający się z ekranu i głośników. Wszystko za sprawą ciekawych ujęć, efektów dźwiękowo - wizualnych oraz ścieżek muzycznych przygotowanych specjalnie z myślą o konkretnych scenach. Dzięki temu wszystkiemu pokazana w filmie rutyna może się okazać dla widza niezwykle ciekawym przeżyciem emocjonalnym. Nie samą rutyną człowiek jednak żyje, więc nie zabraknie także odwiedzin w drugim świecie, istniejącym niezależnie – w świecie snu. W świecie bez reguł i monotonii. W świecie, który potrafi być fascynujący, a czasem – śmiertelnie przerażający.

Zapraszam do oglądania. Jest to moja pierwsza ukończona produkcja krótkometrażowa.
Odpowiedz
podoba mi się intro ;) ale nie podoba to, że dźwięk obcasów w filmie nie jest zgrany z krokami bohatera :P
Odpowiedz
Będę chyba trochę brutalny, ponieważ film traktuje jako półprofesjonalną produkcje.
1. Najbardziej mnie to dotknęło, twarde ujęcia. Jakbyś postawił kamerę na statywie i ją olał.
2. Jak pan u góry, dźwięk obcasów, niby szczegół a wali po oczach a właściwie to po uszach.
3. Za długo się rozkręca. Przez 6 minut widzimy jak bohater spędza wieczór. Jak dla mnie nie powinno to zająć więcej niż 2 min (wiem, że znacznie skróciło by to czas filmu).
4. Żeby cienkie L&M palić, kobieca rozrywka ;-)
Ogólnie ciekawy obraz ale nie aż tak żeby komuś go polecić, nic specjalnego.
Odpowiedz
Film jest amatorską produkcją, w żadnym razie półprofesjonalną ani profesjonalną ; ).
1. Wynikało to ze statywu, który nie jest zdolny do płynnych ruchów głowicą, byłem w pewnym sensie ograniczony do ujęć statycznych. Ujęcia z ręki natomiast psuł by tu obraz rutyny i byłyby w większości przypadków za bardzo roztrzęsione (mała kamerka).
2. To są pierwsze opinie o moim filmie (a było ich już sporo), w których czytam o obcasach.
3. Ukazane są rutynowe czynności i w pewnym sensie miało to wiać nudą aby później skontrastować to ze światem snu. Takie założenie filmu.
4. Heh ;)
Dziękuję za opinie.
Odpowiedz
zgodze sie z ''przedmowcami'' ze czesc ''monotonna'' jest zbyt dluga, ogladajac to malo nie zasnelem razem z glownym bohaterem ;) na niezgrane kroki tez zwrocilem uwage, a na temat montazu nie bede sie wypowiadal bo zwyczajnie nie znam sie tym, nigdzie sie w tym kierunku nie ksztalcilem ;)
Jesli chodzi sam sens czy przeslanie to moja uwage zwrocily pojawiajace sie zarowno we snie jak i na jawie papierosy. Czyzby chodzilo o to ze bohater filmu w codziennej monotonii nie zauwaza tego ze sam siebie zabija poprzez nałóg, czego metafora jest sen? :)
Odpowiedz
Ja, jako twórca mogę to zinterpretować w ten sposób:
jedyną ucieczką przed monotonią życia oraz nieustannie, zazwyczaj zbyt szybko i nie ubłagalnie płynącym czasem, jest świat snu. Symbolizuje to zegarek, który znajduje bohater - nie posiada on baterii, czas w świecie wykreowanym przez jego umysł stoi w miejscu.
Sen mężczyzny okazuje się z początku piękniejszy niż rzeczywistość - budzi go śpiew ptaków i łagodny szum wiatru w magicznym lesie, gdzie na drzewie znajduje paczkę papierosów (co podkreśla absurdalność snu). Bohater chce zapalić, okazuje się jednak, że jedyna zapałka w pudełku jest wypalona - i tu czar pryska, bez papierosów nawet piękny sen staje się dla bohatera koszmarem... Zaraz potem zaczyna go gonić jego sobowtór trzymający (spostrzegawczy to zauważą) nie tylko nóż, ale też zapalniczkę. Klon chce zabić bohatera żeby zdobyć papierosy i zapalić sobie. To wszystko podkreśla jak wielki i zgubny jest nałóg bohatera - jagiel89 - dobrze kombinujesz ; ).
Odpowiedz