Jaki komputer pod VEGASA
Witam. Chcę prosić o radę użytkowników Vegasa aby podpowiedzieli mi jaki komputer złożyć pod SV. Może zechcecie podzielić się ze mną swoimi uwagami na temat mojego pytania. Materiał na jakim będę pracował to HD. Chciałbym mieć swobodę w pracy na SV a z tego co czytałem,to wyłaniają mi się różne wersje. Na czym Wy pracujecie?
Odpowiedz
Intel i7 920@3,9GHz
ASUS P6T SE
4GB DDR3
GTX 260 OCX 216
3 dyski 500GB w RAID 5 docelowo, teraz WD 640 i Hitachi 250
2 monitorki 22"

Nie ma najmniejszych problemów z odtwarzaniem materiały fullHD na ustawieniach Best=>full.

PC składałem rok temu, dziś bierz procka na i5 (wtedy nie były dostępne).
Odpowiedz
Dzięki krasux za podpowiedź. Powiedz mi tylko jeszcze dlaczego procek jest i5 a nie i7 ? Myślałem, że i7 jest lepszy.
Odpowiedz
witam podpinam sie do tematu
jestem na kupnie kompa który docelowo ma mi służyć do montowania filmów full hd avchd bo mój stary bardzo sie poci na tych plikach znalazłem cos takiego
PACKARD BELL iXtreme I9610IT Intel Core i7 860 (2.80GHz, 8MB L3, 4.8GT/s QPI)
HD 1TB - RAM 8GB - Scheda audio 7.1
Microsoft Windows 7 Home Premium
Scheda video NVIDIA GeForce GT 220 1GB dedicata
co myślicie o takim sprzęcie myśle że bedzie hulał ale ja nie jestem w tym zbyt dobry i wolę by ocenił to ktos kto sie na tym zna lepiej
Odpowiedz
(06-28-2010, 12:09)mn64 napisał(a):  Witam. Chcę prosić o radę użytkowników Vegasa aby podpowiedzieli mi jaki komputer złożyć pod SV. Może zechcecie podzielić się ze mną swoimi uwagami na temat mojego pytania. Materiał na jakim będę pracował to HD. Chciałbym mieć swobodę w pracy na SV a z tego co czytałem,to wyłaniają mi się różne wersje. Na czym Wy pracujecie?
==========================================================
Ja mam S.Vegas Pro 9d 64 bit na;
I 7-930
Win7 Home 84 bit
Gigabyte X58 UD3
KingstopnDDR 3/1600 MHz CL9 12Gb
dyski SATA 300 razem 4.5Tb w tym System + Programy RAID 0 i przechwyt też na RAID 0.
Myślę że plynnie mi pracuje , jedynie mam problem z przechwytem a mianowicie uparcie mi dzieli materiał na sceny , mimo że zmieniam ustawienia Enable HDV scene detection . Ale myślę ze to wina jakiś innych ustawień
Odpowiedz
Jeszcze tak myślałem nad tym dzieleniem scen, może masz pozrywany kod czasowy na taśmie, formatowałeś taśmę przed kręceniem?
Odpowiedz
(06-28-2010, 22:36)efix napisał(a):  Jeszcze tak myślałem nad tym dzieleniem scen, może masz pozrywany kod czasowy na taśmie, formatowałeś taśmę przed kręceniem?

Nie formatowałem taśmy przed nagrywaniem , a i w oknie przechwytu nie wyświelatlał mi się kod
Odpowiedz
@mn64

Vegas nie wykorzysta w pełni i7, i5 starczy, na i5 masz tańsze płyty, ogólnie sporo zaoszczędzisz. Wzrost wydajności między i7 a i5 jest mały. W sumie możesz wziąć i7 860 on jest na 1156, podobnie jak i5, zaoszczędzisz na płycie trochę.
Odpowiedz
(06-29-2010, 2:57)krasux napisał(a):  @mn64

Vegas nie wykorzysta w pełni i7, i5 starczy, na i5 masz tańsze płyty, ogólnie sporo zaoszczędzisz. Wzrost wydajności między i7 a i5 jest mały. W sumie możesz wziąć i7 860 on jest na 1156, podobnie jak i5, zaoszczędzisz na płycie trochę.

Dzięki. Podobnie mówił mi mój kolega i widzę,że to się potwierdza. Mam jeszcze jedno pytanko jeśli mogę, w czym wypuścić materiał z Vegasa przed renderem do MPEG2 w ProCoderze ? Całość jest montowana w HD.
(06-29-2010, 12:37)mn64 napisał(a):  
(06-29-2010, 2:57)krasux napisał(a):  @mn64

Dzięki. Podobnie mówił mi mój kolega i widzę,że to się potwierdza. Mam jeszcze jedno pytanko jeśli mogę, w czy wypuścic materiał z Vegasa przed renderem do MPEG2 w ProCoderze ? Całość jest montowana w HD.
Odpowiedz
Przecież ProCoder może służyć jako frameserver i przez ProCoder'a renderować bezpośrednio z vegasa.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości