Jeden z drugim
Nie wiem jak się ten efekt nazywa dlatego taki tytuł działu dałem.

1.A więc chodzi mi o efekt, że tak powiem jeden za drugim jak na tym filmiku

na 15 sekundzie jest i nie mam pojęcia jak go zrobić :)

2.Tak samo w 1:33min jest takie przejscie jakby coś złapało za dól i wciągało ten clip chodzi mi o te przejście.

3.I na końcu jak widać na początku są napisy i wie ktoś może jak zrobić ten taki niebieski błysk co pojawia się tuż po napisie i przelatuje.

Z góry thx za wszelką pomoc
Odpowiedz
1. Jeden film pod drugim na timeline. Ustawiasz przezroczystość pierwszego na 50-60%? Sam musisz zobaczyć.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Dzięki a na resztę nie znasz odpowiedzi moze? xd
Odpowiedz
2. Zwykłe przejście z listy podstawowych w Vegasie, wystarczy poszukać.
3. Jakbyś się wypowiadał poprawną polszczyzną to wtedy bym ci pomógł, bo nic z twojego pytania nie rozumiem.
Odpowiedz
Czego niby nie rozumiesz w moim pytaniu? Obejrzyj filmik i zwróć uwagę na napisy pojawia się niebieski BŁYSK przechodzący przez dany napis.

2. Zwykłe przejście z listy podstawowych w Vegasie, wystarczy poszukać.

To może byś powiedział gdzie, bo może nie ogarniam tych "podstawowych" przejść ;o
Odpowiedz
Tibia! No to Tomislater się wkurzy. He-he.
Co do podpunktu numer 2. - to jeśli dysponujesz zestawem wtyczek o nazwie NewBlue, to zawierają one przejście o nazwie SMEAR. Transitions -> SMEAR. Mówię z głowy więc mam nadzieję, że się nie mylę. I on tak charakterystycznie rozciąga przy przejściu. Nie wiem czy standardowymi Vegasowskimi przejściami to osiągniesz, akurat dokładnie takie. Co do napisów to na bank nie były one w Vegasie stworzone. Choć można by zrobić jakiś wycinek niebieskiego koloru i na nim animować źródłem światła, odbiciem soczewki - LANS FLARE bodajże (też gadam z pamięci). Ale efekt nie byłby taki ładny jak na powyższym filmiku dla Tibijczyków.
Chyba zacząłem się udzielać na forum, w innej roli tym razem.

P.S.
Cytat:nie zamieszczamy filmów z Tibii! Takie filmy są nudne, nic na nich właściwie nie widać i tego po prostu tutaj nie chcemy :) Umieszczasz film z Tibii = ban dożywotni.
Jako ciekawostka. Widzę że już w trakcie pisania nowego tematu jest wyraźne info o tym by nie zamieszczać licznych gówien z Tibii. Pewnie dlatego tam jest bo zaskakująco duża część osób, to ją przedstawiała tu na filmikach. Widziałem w Internecie stronę gdzie ktoś opisuje jak zrobić filmik z Tibii i przedstawia ten proces na przykładzie Vegasa właśnie. Podejrzewam więc, że ta wiodąca strona znacznie się przyczyniła do wysypu późniejszych twórców na tym forum z prośbami o poradę. Już dawno to widziałem - Jak zrobić film z Tibii w Vegasie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nie no, jak ktoś o jakiś efekt prosi to luz. Ale nie wrzucamy tego gówna do działu z "produkcjami" ;)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No dziękuje Ci bardzo za pomoc na pewno się przyda. A co do filmików z Tibii to ja nie wiem w czym problem? Tam też można pokazać umiejętności w SV. :)
Odpowiedz
Jakie? Perfekcyjne opanowanie Open/Save/Render?
Odpowiedz
(07-29-2010, 15:43)Szczeki napisał(a):  A co do filmików z Tibii to ja nie wiem w czym problem? Tam też można pokazać umiejętności w SV. :)

Racja! Jak się ma świetny, bogaty materiał to można go jeszcze dodatkowo ładnie zmontować. Tibia jest właśnie przykładem na ten właśnie materiał.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz