montaż materiału 50p w Sony Vegas Pro 9
Witam!

Posiadam Sony Vegas Pro 9e. Mam niestety problem z montażem materiału. Mianowicie jeśli na ścieżkę czasu wrzucę materiał 50i to wszystko idzie mi płynnie - mam na myśli odtwarzanie materiału w oknie podglądu Sony Vegas Pro. Jeśli na ścieżkę wrzucę materiał 50p to przy montażu występują już problemy - jak wciskam play na filmikach 1080p/50p i odtwarzam je w oknie podglądu Sony Vegas Pro 9 to obraz się tnie, nawet jak ustawie gorszą rozdzielczość podglądu dla materiału 1080p/50p. Problem ustępuje po zrenderowaniu materiału. Materiał zrenderowany jest w 100% płynny - odtwarzałem na komputerze i na playerku Dune Base podłączonym do telewizora.

Mój komputer:
- Intel Core 2 Duo 3.0 Ghz
- karta graficzna: ATI Radeon HD 3800 series (czyli karta wspierająca HD)
- 4 GB RAMu
- Windows XP Service Pack 3

Czy mógłbym kogoś z Was prosić o sprawdzenie materiału - mojego sampla 1080p/50p, którego zamieszczam w linku? Czy ma ktoś z Was lepszą kartę graficzną od mojej? Zastanawiam się, czy jak zmieniłbym kartę graficzna to czy materiał 50p w Sony Vegas Pro odtworzyłby się bez przeskoków, tj. płynnie w procesie montażu? Chciałbym również mieć pewność, że to nie jest wina Sony Vegas Pro - który może nie działa aż tak dobrze z materiałem 50p.

Oto sample:
Słonie w zoo

Odtwarzałem materiał surowy i zrenderowany na tym samym kompie i szedł mi płynnie - użyłem do tego playerka Splash Lite player (darmowy).

Proszę o pomoc

Pozdrawiam
M.
Odpowiedz
Prawdopodobnie najzwyczajniej w świecie dysk/magistrala/procek nie wyrabiaja się z przetworzeniem takiej ilości danych. Po prerenderze chodzi spokojnie prawdopodobnie dlatego że dostaje zupełnie inny bitrate i inny sposób kodowania. Przerenderuj to np. do MXF i bedzie ok. AVCHD ssie...
Odpowiedz
Nie chciałbym za każdym razem konwertować surowego materiału z kamery:/ Czy w takim razie zmiana procka na 4 rdzeniowego załatwiła by sprawe? Czy vegas pro 9 wykorzystuje możliwości 4 rdzeni w procesorze?
Odpowiedz
Jak to ustawisz w ustawieniach to tak :D
Odpowiedz