Rozszerzenie .mkv
Witam,
mam jeden mecz Ligi mistrzów w formacie .mkv jakość filmu tzw. "brzytwa". Problem polega na tym, że nie mogę wrzucić tego do Vegasa. Program nie widzi tego formatu, przeciąganie z folderu na ścieżkę też nic nie daje. Trochę wkurza, że mam taki materiał, a nie mogę go wykorzystać :( Może ktoś wie jak temu zaradzić??
Pewnie jest jakiś program do konwertowania bez większej utraty jakości, ale wolałbym tego uniknąć, bo materiał ma 2,5 GB; może jest jakiś plugin, patch, cokolwiek dzięki czemu Vegas mógłby rozpoznać to rozszerzenie??
Korzystam z Sony Vegas Pro 9.
Odpowiedz
Znalazłem coś takiego:

tylko od razu mówię, nie sprawdzałem, więc o szczegóły dopytuj się autora filmu.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Ogólnie rzecz biorąc import mkv z h264 w środku (generalnie ze wszystkim co ma kompresje międzyklatkową) do jakiegokolwiek edytora nie ma większego sensu, co powtarzam przy każdej okazji.
Przekonwertuj to avi z jakimś kodekiem motionjpg czy choćby lagarithem.
Nawet jak w końcu Vegas dorobi odpowiedni import, te formaty NIE-NA-DA-JĄ SIĘ DO-E-DYC-JI!!! Potem będzie milion pytań czemu mam czerwone klatki, wysypka (czemu coś mi się wysypuje) i oczywiście będzie to wina Vegasa.
Odpowiedz
dzieki za wyjaśnienia ;) nie znam się jeszcze za bardzo na formatach plików, także nie wiem, które mogą zawierać kompresje międzyklatkową, ale myślę że w najbliższym czasie poświęce trochę czasu na zgłębienie tego tematu ;)
Odpowiedz
Ułatwię Ci trochę zadanie, w dużym uproszczeniu:
Formaty przeznaczone do montażu: DV, mjpg (motion jpg), sekwencje bitmap, Cineform, IMX, Lgarith, Hyuffy.
Formaty dystrybucyjne - mpeg1, mpeg2, DivX, Xvid, avchd, flv, wmv itd.
Odpowiedz
jeszcze raz dzięki bardzo ;)
Odpowiedz
A ja troche z innej beczki, powiedzmy że chce przekonwertować plik mkv. do jakiego formatu najlepiej? Tak by stracić jak najmniej jakości
Odpowiedz
mov, avi (czasami wmv), ale bez rekompresji (jeśli da się bezpośrednio strumień "przelać").
Odpowiedz
No coś jest nie tak, skonwertowałem plik mkv. do avi. i jeśli go odtworze w jakimś odtwarzaczu działa normalnie, wszystko widać, tymczasem gdy chce go przeżucić do SV widać sam plik audio i ma on okolo 6 sek.
Odpowiedz
cóż... nie każdy standard kodowania da się przenieść bezproblemowo. Poszukaj innego narzędzia przenoszącego dane do AVI, jeśli to nie pomoże, to będziesz zmuszony do zapisywania w nieskompresowanym avi.
Odpowiedz