Czerwone pola
Nie mogę poradzić sobie z tym fantem:

[Obrazek: asdfjxi.jpg]

Czerwone pole skutkuje czarnym ekranem. Co ciekawe jest ono wynikiem wcześniejszego wyrendowania w Sony Vegasie tego samego filmu. Tam, gdzie teraz jest czarny obraz, znajdowało się swobodne przejście z jednego filmu w drugi (fade).

Podobnie mam pod sam koniec filmu, gdzie zastosowałem fade do koloru czarnego.

Wszystkie playery poprawnie odczytują sam film. Natomiast nie wiem czemu Vegas nie przyjmuje tego, co sam przecież wyrendował...

Wiecie jak to ugryźć?
Odpowiedz
Czerwone ekrany, poza generatorem solid colora i takim obrazem w filmie oznaczają "wyłożenie się" któregoś z elementów directshow - czyli albo kodeka albo efektu. Obstawiam to pierwsze i prawdopodobnym rozwiązaniem być może będzie przeinstalowanie lub zainstalowanie nowszej wersji kodeka którym spakowałeś film(ewentualnie na odwrót - zainstalowanie starszej wersji, jeśli wcześniej robiłeś upgrade).
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
No to kiszka... Po wyrenderowaniu tego filmiku wyinstalowałem całą pakę kodeków (K-Lite).

Ale ciekawe, że gdy ten sam film otworzę w innym programie edycyjnym Ulead Video Studio, to tutaj wszystko mi działa. :((
Odpowiedz
Wykorzystaj Uleada do przerenderowania tego kawałka. W jakim formacie wyrenderowałeś ten film?
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Wyrenderowałem jako .avi z DivXem.

Ale jeszcze jest jedna ciekawa sprawa. W Architekcie Sony zrobiłem wcześniej z tego pliku film DVD. A gdy chcę zaimportować ten .vob z płyty DVD do mojego Sony Platinum, to dokładnie w tych samych miejscach pojawia się u mnie to czerwone pole.... Tego już kompletnie nie mogę zrozumieć.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości