2 pytania dotyczące maski.
Witam, mam 2 problemy, których nie wiem jak rozwiązać.
Pierwszy to:
[Obrazek: obrazdopyt1.jpg]
Zaznaczyłem postać, którą chce wyciąć, ale jest problem, bo zostało jeszcze kawałek podłoża widocznego między jego ręką a tułowiem, zaznaczyłem na czerwono. I teraz pytanie, jak zrobić, żeby do tego co zaznaczyłem, zaznaczyć jeszcze ten kawałek (który jest na czerwono)? Próbowałem z ctrlem, altem, ale to nie wychodzi.
Drugi problem to:
[Obrazek: dottut.png]
Po lewej jest butelka i ona lewituje do ręki, no i jest już na miejscu i w tym właśnie jest problem, bo nie wiem jak zrobić, żeby butelka była za ręką. Mógłbym zduplikować obrazek z ręką i zrobić maskę, no ale jak jest filmik np. 2 minutowy i stale jest ruch, to było by roboty dużo. W tym moje pytanie, czy jest jakiś prostrzy sposób na to.
Odpowiedz
Ad 2. Możesz użyć Cookie Cutter albo maski na butelce, bez duplikacji wtedy. Lub też zakupić na allegro coś w stylu "niewidzialne sznurki" i przywiązać jakoś to do butelki. Kiedyś za młodu haha, bawiłem się w różne sztuczki magiczne i "magiczna nitka" chyba nie przekracza nawet 20zł, a jest dość wytrzymała i z 1,5m jej praktycznie nie widać, a co dopiero na wideo. No i oczywiście o wiele lepiej by to wtedy wyglądało :) Bardziej realistycznie.

Ad 1. Normalnie robisz. Zrób dodatkową maskę, tak aby wyciąć tą szparę między ręką, z tym że ustawiasz Mode tej maski na Negative :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Co do pierwszego to nie wiedziałem jak zrobić negative maska, co o nim wspomiałeś, ale poszukałem na youtubie i już wiem ; P, a z drugim sobie już poradzę. Dzięki tomislater ; )
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości