Jaką wersję Sony Vegas wybrać?
Mam gorącą prośbę do Was. Proszę o doradzenie mi jaką wersję powinienem zakupić, aby móc swobodnie edytować pliki AVCHD (.m2ts) na swoim komputerze.

W chwili obecnej posiadam Sony Movie Vegas 9.0a, który nie wczytuje mi dźwięku AC3, plików mp4, dźwięku z plików .mpg itd. Mój Vegas 9.0a nie posiada tylu ustawień renderowania, co np. w trialu Vegas Pro 9.0c.

Jedyny plus tego Vegasa 9.0a jest taki, że posiada on dodatkowo program Sony Architect.

Zastanawiam się nad poniższymi ofertami:

- Sony Vegas Movie Studio HD
http://allegro.pl/item1084510449_sony_ve..._fvat.html

- Sony Vegas Movie Studio Platinum Pro Pack 9
http://allegro.pl/item1084510467_sony_ve..._fvat.html

Kwota, jaką mógłbym na to przeznaczyć, to max 300zł.
Odpowiedz
Oczywiście lepszy jest Sony Vegas Movie Studio Platinum Pro Pack 9 masz tam w zestawie sporo dodatków no i myślę że ma on więcej funkcji od Movie Studio HD
Odpowiedz
Dzięki. A może są też inne, ciekawsze wersje Sony Vegas, o których nie wiem, a Wy wiecie?
Odpowiedz
http://www.sonycreativesoftware.com/vegaspro/compare - Takie porównanie różnych wersji Vegasa tutaj masz.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Hmm, czy ja dobrze widzę, że przy SV Platinum 10 jest opcja ustawiania zaawansowanego renderingu (czwarta charakterystyka od dołu), której to opcji nie mają wcześniejsze wersje (o czym pisałem wcześniej na temat opcji CUSTOM przy wyborze MPEG2)?
Odpowiedz
Na to wygląda, ja osobiście nigdy w ręku nie miałem tych jakiś Platinum, Movie Studio i innych wymyślnych tytułów, więc nie chcę wprowadzać w błąd.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Na wersję PRO mało kogo stać. Musielibyśmy pewnie zajmować się profesjonalnym składaniem i montażem filmów weselnych itp., aby na coś takiego moglibyśmy sobie pozwolić. :) No, ale jak Bóg da, to i będziemy mieli wersję PRO. Tymczasem musimy zadowolić się Platinum 9, którą wczoraj wieczorem kupiliśmy. :))

Bardzo się cieszę, że zarejestrowałem się na tym forum. ;)
Odpowiedz
Tak, wersja Pro jest droga, to fakt. Ale jeśli ktoś na prawdę poważnie chce się tym zająć, czy to zarobkowo czy hobbystycznie, to po pierwsze odłoży trochę forsy, zarobi itd. To pozwala zweryfikować, czy chce się w to bawić, czy to tylko zachcianka. Potem pozostaje czatować na okazje, które wbrew pozorom zdarzają się dosyć często. Vegas normalnie kosztuje ok. 2800, ale bywały już okazji, na pełną wersję, ze wszystkim papierami za ok. 1000 zł. Tyle, że promocja trwała np. 2 tygodnie. Warto zaglądać na stronę producenta, tam częściej znajdziemy okazje, trzeba śledzić, pisać, pytać. Czasem trafi się fajny konkurs gdzie można wygrać Vegasa (a warto, zapewniam warto ;) ).
Można wreszcie - choć przyznaję, że to boli, wziąć na raty taki soft. To kupa forsy, mimo, iż jestem trochę starszy, pracuję długo bym się zastanawiał, czy kupić ratalnie. Ale np. swojego pierwszego Windowsa daaawno temu właśnie tak kupiłem (z pamięciami jako oem : ) ). Jak ktoś chce - to można.
Nie mniej, Panowie nieliczne Panie - do większości rzeczy na prawdę starcza "mały" Vegas. Filmu nie tworzy możliwość używania masek wektorowych czy obecność lub nie jakiś tam efektów. Studio, które znacie zapewne z "Włatców móch" oprócz różnego softu mega pro używa właśnie "małego" Vegasa! I w zupełności im starcza.
Odpowiedz