Rozszerzenie *mod.
Witajcie, znalazłem w czym tkwi problem, ale już chyba ktoś usunął tamten wątek, a więc Sony Vegas zwęża ten obraz gdy mam rozszerzenie *mod. Kamera własnie w tym formacie nagrywa te filmy, z ciekawości przekonwertowałem do mp4 i wszystko jest dobrze jest 16:9. I tu moje pytanie czy jest jakis plugin lub coś co zrobi, że w Sony Vegasie wszystko będzie działać prawidłowo, bo nie widzi mi się konwertowanie setek plików.
Pozdrawiam. ;)
Tak, jest coś takiego jak WŁAŚCIWOŚCI PROJEKTU. Jak byś poświęcił 10 minut na samo przejrzenie i pobawienie się nawet na ciemno tymi opcjami to doszedłbyś do tego co jest nie tak.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
A myślisz, że co nie próbowałem?? z 3 godziny spędziłem nad tymi opcjami i nadal zwęża mi obraz. Nie wiem co już robić. Może miał ktoś kiedyś problem z tym formatem *mod.
Ale nam nic nie mówi to, że masz plik mod. Podaj rozdzielczość pliku wejściowego, jego pixel aspect ratio, itd.

- Dzień dobry, kupiłem u Was pralkę i mi nie działa.
- Rozumiem, a jaki to model pralki?
- No przecież mówię Panu, że pralka mi się zepsuła.

Tak możemy w kółko ;]
No mógłbyś podać właściwości projektu i pliku wejściowego bo raczej (już stary tekst) z fusów wróżyć nie będziemy.

&offtop
Widać że moda na robienie tekstów żarto-podobnych się rozpoczęła :d
A jaka to kamera? Czy nie pomyliłeś formatu, bo z tego co wiem *mod to format muzyczny :D
Chyba Ci sie pomyliło z *mid.
704x576 plik .mod
Właściwości projektu myślę, że tu nic nie dadzą bo w np. formacie mp4 automatycznie sie dostosowuje obraz tzn. nie ma zniekształceń, ale napisze HDV 720-30p (1280x720; 29,970 fps)
Ps. na mp4 z tymi własciwociami projektu wszystko jest git ;p
http://pl.wikipedia.org/wiki/MOD <--- przeczytaj sobie :D
Chyba cię pojebało. Poco ci zwiększać rozdzielczość, i tracąc na jakości i zwiększając wykorzystanie pcta. A pozatym, jak ustawisz "Pal DV widescreen" będzie ok.
Tak jak myślałem, złe aspect ratio i rozdzielczość ustawiasz w projekcie. Poza tym jaki jest logiczny sens renderować to do 720p? ... Przecież to wcale nie poprawia jakości ;] Reklama wam wodę z mózgów robi. Coś co ma HD w nazwie wcale nie musi mieć dobrej jakości, a szczególnie filmiki na YT ;]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości