Sony Vegas zacina się przy wybieraniu
Witam używam od długiego czasu orginalnego Sony Vegas Pro 9 aby móc scalać pliki video w jeden (gdyż robię lets play), od pewnego czasu mi szwankował tzn. jak wybieram film/klip/część;p który został nagrany Frapsem to SV wtedy cię zacina, tzn. jak kliknę na byle jaki klip/część czekam jakoś ok. 20 sek aby zacinka minęła, a jak chce przenieść 8 części na oś czasu to SV przycina mi się na amen. Dlaczego tak się dzieje ?

Wcześniej żadnych problemów nie miałem, a reinstalacja nie pomogła ;/
Oczywiście SV najnowszy.
Odpowiedz
Obstawiam na ogólny syf w komuterze :) Czyli instalowanie czego popadnie, zaśmiecony rejestr, pewnie jakieś codec packi na pokładzie ;], etc. Zrób najpierw porządek z kompem. Pousuwaj wszystko co nie jest Ci potrzebne albo używasz raz na 3 lata, poczyść rejestr, zainstaluj ffdshow i kodeki, których naprawdę potrzebujesz, zdefragmentuj dyski.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(06-13-2010, 17:27)tomislater napisał(a):  Obstawiam na ogólny syf w komuterze :) Czyli instalowanie czego popadnie, zaśmiecony rejestr, pewnie jakieś codec packi na pokładzie ;], etc. Zrób najpierw porządek z kompem. Pousuwaj wszystko co nie jest Ci potrzebne albo używasz raz na 3 lata, poczyść rejestr, zainstaluj ffdshow i kodeki, których naprawdę potrzebujesz, zdefragmentuj dyski.

Na pewno nie jest to zaśmiecenie ;), bo tydzień temu zmieniłem części na lepsze, tzn: procek, Ram i płytkę główną więc reinstalacja systemu wchodziła w grę ;), więc jak i również format partycji ;), więc nie może być to zaśmiecenie, a tym bardziej wina części gdyż na poprzednich też tak było ;/.

Co do kodeków to posiadam tylko K-lite codec mega pack

Jeśli złe, to jakie polecasz ;)?
Odpowiedz
Cytat:Jeśli złe, to jakie polecasz ;)?
Czyli jednak komputer do wszystkiego. Odinstaluj je i później instaluj każde osobno (xVid, diVx, ffdshow itd.)
Odpowiedz
Hehe, myślałem że podasz dokładne linki ;/. bo powiem szczerze jestem leniem i nie chce mi sie szukac kazdego z osobna.
Odpowiedz
To się nie zajmuj montażem. Jeżeli nie chce ci się ściągnąć kodeków to co dopiero z bardziej złożonymi rzeczami?
Odpowiedz
Bardziej złożonymi rzeczami, haha, ciekawe jakimi, czy ja się bawie z efektami. Nie....
Odpowiedz
Cytat:Hehe, myślałem że podasz dokładne linki ;/. bo powiem szczerze jestem leniem i nie chce mi sie szukac kazdego z osobna.

Oto kodeki podane przez tomislatera w innym temacie, które chyba do wszystkiego wystarczą, więc wcale nie trzeba tak dużo instalować :P jednak musisz odinstalować wszystkie, które masz teraz na komputerze.

Linki:
- ffdshow
- quicktime alternative
- AC3 Filter

Pozdrx :x
Odpowiedz
Przykro mi to mówić, lecz instalacja owych kodeków nic nie dała ;(, czemu tak jest tylko z SV !! ?

Dodam tylko że tak się dzieje tylko z tymi co są "zrobione" przez Frapsa, gdyż inne klipy już zrobione w WMV, 0 problemów
Odpowiedz
Mam to samo co mt17, tylko zwykle sony mi się nie zacina lecz dodaje się sam dźwięk bez video. Ma ktoś coś na to? Bo już nie wiem co wymyślić, brak jakiegoś kodeka jeszcze?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości