paski - góra, dół
Witam serdecznie. Mam problem, który ujawnia się po zapisaniu filmiku, a mianowicie materiał zapisuje w formacie 1280 x 720 i dodatkowo robią się niepotrzebne paski na górze oraz na dole. Chciałbym uniknąć tych pasów dlatego prosił bym o wsparcie, z góry dziękuje !

- przykładowy filmik pokazujący mój problem.
Odpowiedz
Jakie masz ustawienia projektu, rozdzielczości surowych plików etc?
Odpowiedz
Obstawiam złe pixel aspect ratio lub coś w Event Pan/Crop. Pixel ascpect ratio masz na 1,0000?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
rozdzielczość surowych plików 720 x 480, event Pan/Crop wogóle nie ruszane, Pixel ascpect ratio : 1,000 (Square), dodam jeszcze, że w czasie montażu filmiku mam ustawienia :720 x 480; 25,000 fps widescreen i w programie nie widać tych pasów. Z tego co pamiętam jakiś czas temu zapisywałem w podobnych rozdzielczościach i nie miałem tego problemu, natomiast ostatnio się on pojawił. Bywało tak na różnych wersjach Vegasa. Teraz mam Sony Vegas Pro 8.
Odpowiedz
Cytat:zapisuje w formacie 1280 x 720
Cytat:rozdzielczość surowych plików 720 x 480
Cytat:1,000 (Square)
W jednym z tych masz błąd. Ja wiem, ale czy ty się domyślisz?
Odpowiedz
niestety nie
Odpowiedz
Na czerwono masz zaznaczone, co zrobiłeś źle:
Cytat:zapisuje w formacie 1280 x 720
Cytat:rozdzielczość surowych plików 720 x 480
Cytat:1,000 (Square)
Zdecyduj się kurwa, czy chcesz mieć HD czy SD bo skalując do HD tylko tracisz na jakości.
Odpowiedz
zaznaczyłem "Stretch video to fill output frame size (do not letterbox)" w tym pierwszym oknie które pojawia się po kliknięciu "Render As" (wiadomo o co chodzi) i problem znikł.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości