Iskry - efekty
Witam.

W jaki sposób mogę dodać iskry do filmu?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Generalnie tak - bierzesz film, zwijasz go w luźny rulon i umieszczasz w jakimś metalowym pudełku. Potem robisz mieszaninę np. nadmanganianiu potasu, opiłków żelaza i pyły aluminiowego, albo np. azotan baru, dekstryna opiłki i aluminium, podpalasz i spieprzaaaaaaaaaaaaasz!
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać...

Już poważnie - Vegas nie ma systemu particli, musisz poszukać czegoś na necie i nałożyć w trybie kompozycji, użyć czegoś w stylu Particle Illusion i wygenerować co tam chcesz.
Odpowiedz
Oprócz particle illusion jest jeszcze dość dobry dodatek do Vegasa: Boris FX. Darmową alternatywą jest Blender, ale to już jako osobny program z którego poziomu renderuje się film z cząsteczkami i łączy w Vegasie.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Boris może będzie o tyle lepszy, że zasadniczo Boris i Particle Illusion są drogie, ale w Borisie oprócz particli masz jeszcze inne fajne rzeczy.
Odpowiedz
(06-08-2010, 20:53)efix napisał(a):  Generalnie tak - bierzesz film, zwijasz go w luźny rulon i umieszczasz w jakimś metalowym pudełku. Potem robisz mieszaninę np. nadmanganianiu potasu, opiłków żelaza i pyły aluminiowego, albo np. azotan baru, dekstryna opiłki i aluminium, podpalasz i spieprzaaaaaaaaaaaaasz!
Sorry ale nie mogłem się powstrzymać...

Już poważnie - Vegas nie ma systemu particli, musisz poszukać czegoś na necie i nałożyć w trybie kompozycji, użyć czegoś w stylu Particle Illusion i wygenerować co tam chcesz.

dziwię się twojej wypowiedzi. Jak wiadomo piszą do Ciebie osoby potrzebujące wskazówek a nie idiotycznych odpowiedzi. Nie wiem w takim razie co robisz na tym forum. Nie miło by Ci było gdybyś po prawidłowej odpowiedzi przeczytał zdanie "dziekuje bardzo mi pomogłeś Mistrzu"? a tak piszesz bzdury. Nie wierzę że po zainstalowaniu SV od razu byłeś alfą i omegą.
Odpowiedz
(03-20-2013, 9:20)piterson napisał(a):  Nie wierzę że po zainstalowaniu SV od razu byłeś alfą i omegą.

Daj na luz, w pierwszej części posta dostałeś wersję "kabaretowo hardcorową", a w drugiej prawidłową odpowiedź na pytanie. Nie ma co się nadymać. Równie dobrze można napisać że wchodzisz na forum sypiesz pierwszego posta i ani dzień dobry, ani pocałujcie nie w du... tylko od razu wszystkich rozstawiasz po kątach.
Odpowiedz
I do tego magik jeszcze odkopał archiwalny temat z 2010 r....
Może kolejny który czuje misję? Znaki, znaki, same znaki, koniec jest bliski...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jeszcze jest Action Esseentials 2, poszukaj w internecie, bo nie bardzo wiem w jakich jest cenach. No, możesz jeszcze go gdzieś ścągnąć. To taka paczka, w której masz rózne ognie, wybuchy, dymy, iskry i takie tam.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości