Animacja na zdjęciu
Witam,
na początku - gratulacje stworzenia forum poświęconemu tematyce Sony Vegas. Jak sam zaczynałem, niczego podobnego niestety nie było.

Do rzeczy - mam zdjęcie:

[Obrazek: klawiaturadoprzerbki2.jpg]
[Obrazek: w640.png]

I chciałbym na nim wykonać krótką animację. Zaznaczyć dwa klawisze (jakimś innym kolorem, widocznym, są to klawisze Command z lewej strony spacji + C) tak, aby pojawiały się w animacji typu "Zanikanie", następnie w ten sam sposób dwa inne klawisze (Command z prawej strony spacji + V), a więc animacja pokazująca jak się kopiuje i wkleja na klawiaturze MacBook'a.

Aby łatwiej było mnie zrozumieć, odsyłam do pliku youtube:

Fragment od 0:55 do 1:05 - chodzi mi o identyczny efekt i nie wiem czy w ogóle uzyskanie czegoś takiego jest możliwe w Sony Vegas.

Pozdrawiam,
Krakers
Odpowiedz
W załączniku masz przykład. Użyłem tutaj twojego obrazka oraz Solid Color z Media Generators. Wrzucasz nad warstwę z obrazkiem klawiatury i w Track Motion pomniejszasz do rozmiaru klawisza. Możesz zrobić lekko przezroczysty np. aby można było widać klawisz. Przy otwieraniu projektu zapewne poprosi o ścieżkę do tego pliku z klawiaturą.

Załączone pliki
.veg   klaw.veg (Rozmiar: 8.77 KB / Pobrań: 62)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Cały problem polega na tym, że po otworzeniu Twojego pliku dostaję:

[Obrazek: bladsv.jpg]

Klikam OK i nic nie zostaje wyświetlone. Mam pusty nowy plik SV, nie pyta o lokalizację pliku.
Chyba, że problem leży w wersji Sony Vegas? Bo ja posiadam SV 7.0.
Jeśli posiadasz wyższą to może dasz radę to zapisać w formacie niższej?

BTW - próbuję sam wg Twoich wskazówek to stworzyć tylko nie wiem czy za każdym razem muszę dodawać nową warstwę, aby zakreślać kolejne klawisze? W sumie do 4 klawiszy będę miał 4 warstwy czy mogę np. dwa klawisze, które pojawią się razem jakoś połączyć w jednej warstwie? Jak jestem w Track Motion to nie widzę opcji dodania kolejnego "kwadracika" do zakreślania.
Odpowiedz
Korzystam z wersji 8. Najlepiej będzie robić każdy kwadracik oddzielnie albo robisz całe tło zielone i nie bawisz się w track motion tylko maską wycinasz czego ma nie być.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Ok, dzięki bardzo - gdybyś miał jeszcze chwilkę to mam jeszcze jeden problem w osobnym wątku:
http://sonyvegas.info/thread-176.html
Odpowiedz