1080 HD - podzielony obraz przy renderowaniu
Hej, mam problem z jakoscią HD 1080 nie wiem czy to wina mojej kamery czy czegos innego...

Nagrywam filmy kamera toshiba camileo h20 - jakosc 1080 full hd - przerzucam na komputer i film jest w porządku. Jednak gdy chce renderować film lub go obrobić w Sony Vegas to mam problem bo obraz jest 'podwójny' po renderowaniu w virtual dubie i obróbce w vegasie jest podwójny - jednak zwykły film 'swieży' jest w porządku.

[Obrazek: th.5aa050540e.jpg]

[Obrazek: th.ec2e62bfeb.jpg]
Odpowiedz
A nie jest to jakiś ustawienie w kodeku czasem? Przejrzyj dokładnie parametry renderu. Wyrenderuj fragment jako obraz nieskompresowany i zobacz czy jest ten sam efekt.
Odpowiedz
Dzięki za rade, spróbowałem - to nie wina kodeku.

Nie rozumiem na jakim poziomie jest problem. Sam plik 'świeży' z kamery jest w porządku - jednak gdy go wrzucę do Vegasa do obróbki to jest już podwójny mimo tego ze żadna kompresja nie występuje.
Odpowiedz
Wrzuć gdzieś 10 sekund oryginalnego filmu i 10 sekund skopanego renderu tego materiału. Skoro obróbka w VD też daje ten sam efekt stawiam w dalszym ciągu na coś z kodekami.
Edit: momento - opisz jeszcze raz kolejność czynności - robisz najpierw w VD potem w Vegas czy odwrotnie? Jakie filtry stosujesz w jednym lub drugim - to wygląda tak jakbyś levels zastosowała na części kadru.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
To wygląda tak:

1. Nagrywam w jakosci HD kamerą - wrzucam świeży plik na dysk - tu wszystko jest ok

2.
a) Wrzucam nie przerobiony w VirtualDubie film do Sony Vegasa - problem występuje ( widać na screenie )
b) Przed wrzuceniem do Vegasa chce film wyrenderowac VD - problem występuje w VD

3. Renderowanie w VD bez ingerencji kodeków - na czysto również jest podzielony.
Odpowiedz
Sorry, ale nie rozumiem. Napisz coś więcej i przede wszystkim wrzuć gdzieś ten plik. W jakim formacie nagrywa kamera? Gdzie widzisz, że obraz w "świeżym pliku" jest ok? Pod jakim programem?
Jeśli obraz jest ok, to w momencie kiedy go otworzysz w VirtualDub w oknie źródłowym obraz powinien być ok.
Napisz dokładnie krok po kroku, co robisz, wszystkie ustawienia. Zostawmy na razie Vegasa.
Odpowiedz

Kamera nagrywa w AVI - kamera Toshiba camileo h20

Film wrzucony na youtube nie był renderowany w VD wrzucony do Vegasa i bezposrednio wyrenderowany.

Normalnie sie odtwarza w bestplayerze od razu po zrzuceniu z kamery.
Odpowiedz
Nie wrzucaj tego na YT, tylko gdzieś umieść surowy plik na jakimś serwerze. Nie wiem rapidshare czy sendspace.com :V
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
http://www.2shared.com/video/bozW0Zo9/IMAG0001.html - surowy

http://www.2shared.com/video/jOxlBJ12/IMAG0001a.html - kompresja w VD - kodeki divx
Odpowiedz
Kurcze, czary. Dobra majster, to teraz powiedz, czym Ty to renderujesz do tego DivXa. Tzn. wiem, VD albo Vegasem, ale dokładnie jaki kodek? Z jakiegoś pakietu?
Ja zrobisz tak - otworzysz VirtualDuba w a nim ten plik surowy, to LEWE okno też już masz podzielone? Okno source video? VirtualDub oraz Vegas "gołe" nie rozpoznają tego formatu. Musisz mieć zainstalowany w systemie jakiś dekoder do h264/x264. I to on jest winny na 99% temu dziwnemu zachowaniu.
Sprawdziłem - na 99,99% winny jest kodek h264 VideoForWindows. On daje taki efekt. I tylko ten. Filtry DirectShow o ile zauważyłem chodzą poprawnie. Być może ta kamerka coś koduje "nie tak", nie jesteś jedyny który zgłasza taki efekt.
Odpowiedz