Brak obrazu/video.
Witam wszystkich użytkowników forum. Od pewnego czasu zaciekawiło mnie tworzenie filmików itp. :). Tworze filmiki piłkarskie, które później wrzucam na serwis youtube.pl . Wcześniej korzystałem z programu Pinnacle Studio 14.
Postanowiłem jednak spróbować teraz programu Sony Vegas 8.

Niestety napotykam na pewien błąd w programie. Kiedy dodaje film z ścieżką dźwiękową i próbuje go otworzyć w programie, muzyka normalnie leci natomiast okienko, w którym powinien wyświetlać się obraz jest czarny :( .

Zamieszczam poniżej screeny ukazujące mój problem:

http://img15.imageshack.us/i/sonyvegasblad.png/

Czy mógł by ktoś mi pomóc? Nie wiem naprawdę z czego wynika ta usterka :( . Czy może brakuje jakiś dodatków do programu i dlatego nie wyświetla mi obrazu? Za każdą radę z góry dziękuje.

Pozdrawiam :) .
Odpowiedz
Zapewne wina kodeków, strzelam w ciemno, że masz zainstalowane K-Lite? :> Podaj parametry filmu, który wrzucasz do Vegasa.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Mam Windows 7, a kodeki, które mam zainstalowane to ffdshow i Shark007 Codecs.
Co do parametrów filmów to raczej tutaj nie ma żadnych błędów bo każdy film, który wrzucam to formaty,które program odtwarza.

A czy ty kiedy instalowałeś Sony Vegas to oprócz samego programu instalowałeś jeszcze jakieś programu wspomagające Vegasa?? Chodzi mi tu o jakieś kodeki itp?
Odpowiedz
Uwierz mi, że jeśli chodzi o niewczytywanie filmu/ów, to błąd z reguły leży po stronie użytkownika, nie programu.
Tomislater swoje, Ty swoje... Jaki to jest film? W jakim formacie, z jakim kodekiem? Miałem kilka razy klipy .avi, których SV nie czytał, bo ktoś wcześniej zmienił wyłącznie rozszerzenie pliku. Dane, dane, dane - z fusów nikt tu nie wróży (choć niektórzy próbują;)).
Odpowiedz
Miałem to samo pomogło zainstalowanie najnowszych kodeków Storm Codecs ;) zrob to samo powinno pomóc no i zaopatrz się w najnowszą wersję Quick Time'a :P
Odpowiedz
Witam!
Sory, że nie piszę w nowy temacie, ale takowego nie mogę założyć. Mój problem jest taki sam opisał mój przedmówca. Zrobiłem 5-minutowy filmik. Na koniec przed jego zapisywaniem obejrzałem go jeszcze raz. Wszystko było ok. Zacząłem go zapisywać. Po 7 minutach postanowiłem zobaczyć czy wszystko jest ok(jak zapisywałem robiłem tak-File>Render As..>Moje Wideo>rozszerzenie .wmv>Template:Default Template). Otworzyłem ten plik WMP. Na początku zobaczyłem napisy-wszystko było ok, ale gdy przyszedł czas na urywki filmików obraz zrobił się czarny. Tak samo jest w SV-napisy są, ale urywek filmików nie ma.

Czy możecie mi pomóc? Za okazaną pomoc wielkie Bóg Zapłać :)

PS. Pobrałem najnowsze Storm Codecs7. Niestety i to nie pomogło. Mam windows7. Gdy zapisywałem film nie wybierałem żadnych kodeków(nie wiem co to jest :)) Przed chwilką pobrałem Quick Time, który z kolei w ogóle nie chce się otworzyć.
Odpowiedz
1. Tu jest odpowiedź na to, że nie możesz pisać.
2. Wywal Wszystkie kodek packi - storm codecs, klite etc.
3. Pobierz program gspot, zobacz jakim kodeckiem został potraktowany film.
4. Poszukaj w googlach tego kodeka, pobierz go i zainstaluj.
5. Spróbuj wyrenderować, byle nie do wmv.
Odpowiedz
Moje pytania:
1. Co do regualminu-czy mam nadal pisać w tym temacie?
2.Jak usunać kodek klite oraz pozostałe?

-------
Juz pobrałem ten program. W dziale video mam takie cos:
Codec:WMV3
Name:WMP v9 (VC-1 Simple/Main)
Status:Codec Status Undetermined

w Container:
File Type:ASF(.WMA,.WMV)
Odpowiedz
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuu asf... Zainstaluje jakiegoś świeżego Windows Media Playera i ew. Windows Media Encoder, ale hmmm.... sugeruję, byś przekonwertował to do czegokolwiek innego.
Odpowiedz
Mozesz pisac troszke jasniej ?:) ew? O co chodzi ? I ctzn. przekonwertowac do czegos innego ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości