Chmury przyśpieszone 36x - redukcja szumów
Witam,

Zrobiłem takie coś, w sumie to tylko test:

Chciałem porównać efekty różnych metod przyśpieszenia filmu. Wcześniej stosowałem tylko VirtualDub, który po prostu wybrałby co 36. klatkę. Sony Vegas robi to zupełnie inaczej, wprowadzając fajne rozmycie ruchu (nie chodzi tu o funkcję MotionBlur - nie korzystałem z niej w ogóle). Fantastycznym efektem ubocznym jest całkowite zniknięcie szumów. Rewelacja!

latet
Odpowiedz
Rzeczywiście fajnie wygląda, nocą było by jeszcze lepiej :>
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(06-04-2010, 12:30)tomislater napisał(a):  Rzeczywiście fajnie wygląda, nocą było by jeszcze lepiej :>

No nie bardzo. Zrobiłem drugi, pół godziny później, było już ciemno. Wyszedł marnie. Zaraz wkleję.

Przy okazji - jak by tu zrobić taki myk, żeby górna połowa klatki była wzięta z filmu przyśpieszonego (chmury zapieprzają jak dzikie), ale dolna połowa, poniżej linii horyzontu - z filmu w normalnym tempie (najlepiej, gdyby granica pomiędzy tymi dwiema strefami nie była ostra). Mógłby to być fajny efekt - ludzie i samochody poruszają się na dole w normalnym tempie, a nad ich głowami chmury suną z prędkością 300 km/h. Tylko ja nie mam pojęcia, jak to zrobić. Może ktoś podpowie?

latet
Odpowiedz
Najlepiej było by to uzyskać poprzez maskowanie, albo użycie cookie cutter :>
Robisz dwie warstwy, jedna pod drugą. Na jednej wrzucasz przyspieszony film, a na drugiej w normalnym tempie. I na jednej z nich używasz maskowania lub też właśnie Cookie Cutter (w Video FX jest) i sobie ustawiasz już w opcjach to co chcesz uzyskać.
Odpowiedz
rzeczywiscie, bardzo ciekawy efekt udalo sie uzyskac ;)
tez mam zamiar kiedys sie pobawic w podobny sposob i niekoniecznie z chmurami ;)
Odpowiedz
(06-04-2010, 14:57)jagiel89 napisał(a):  rzeczywiscie, bardzo ciekawy efekt udalo sie uzyskac ;)
tez mam zamiar kiedys sie pobawic w podobny sposob i niekoniecznie z chmurami ;)

Myślę, że całkiem fajnie wyglądałoby też takie przyśpieszenie np. ludzi krzątających się po domu. Koniecznie z takim rozmyciem ruchu. Żałuję tylko, że moja kamerka ma limit na 30 min. filmowania...

Latet
Odpowiedz
(06-04-2010, 14:14)tomislater napisał(a):  Najlepiej było by to uzyskać poprzez maskowanie, albo użycie cookie cutter :>
Robisz dwie warstwy, jedna pod drugą. Na jednej wrzucasz przyspieszony film, a na drugiej w normalnym tempie. I na jednej z nich używasz maskowania lub też właśnie Cookie Cutter (w Video FX jest) i sobie ustawiasz już w opcjach to co chcesz uzyskać.

Dzięki. Użyłem cookie cutter. Efekt poniżej. Trochę to nieelastyczne narzędzie, ale prostokąt jakoś dało się ustawić (czy jest podobne w działaniu narzędzie pozwalające narysować dowolny kształt w celu wycięcia go?).
Odpowiedz
Cytat:czy jest podobne w działaniu narzędzie pozwalające narysować dowolny kształt w celu wycięcia go?
Tak, maskowanie :P Zobacz sobie w tutorialach "Cenzura twarzy" czy coś w tym stylu.
Odpowiedz
(06-04-2010, 19:07)tomislater napisał(a):  
Cytat:czy jest podobne w działaniu narzędzie pozwalające narysować dowolny kształt w celu wycięcia go?
Tak, maskowanie :P Zobacz sobie w tutorialach "Cenzura twarzy" czy coś w tym stylu.

Dzięki, znalazłem ten instruktaż:
http://sonyvegas.info/Temat-Cenzura-twar...ht=cenzura
Ale czy takiej masce da się ustawić "feather" (nieostre granice)? To podstawa dla mnie. Niewiele można zdziałać przy masce o ostrych granicach.

Dzięki,

latet
Odpowiedz
Tak. Czytać kolega umie?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości