ciekawe wejscia wyscia iprzejscia napisów
witam
mam do przygotowania pewną prezentację na temat wolontariatu w mojej szkole iotóz jest tam dosc duzo informacji które trzeba jakos przedstawic. uwazam jednak iz takie zwykle puszczenie napisów bedzie nudne wiec prosze o jakies pomoce , pluginy czy inne pomysly jak moge to urozmaicic ,lecz zeby wygladalo to jakos w miare porfesionalnie ( bez zbytniego przepychu i z klasą), nie chodzi mi tu o efekty typu powerpoint czy mowie maker ze napisy wirują jak jakies tornado, skaczą po ekranie czy tam jeszcze cos.
Odpowiedz
Na początek, tą sporą ilość informacji spisałbym na kartce i ustawił mniejwięcej w kolejności, w jakiej mają się pojawiać na ekranie. Następnie okroiłbym je do minimum, przy którym informacja nadal jest istotna, ale jej treść nie jest rozmyta. Pomoc polonistki jest tu jak najbardziej wskazana.
A sama prezentacja... SV ma wg mnie wystarczającą ilość efektów do takich rzeczy. Po pierwsze - czytelna czcionka, bez wywijasów i udziwnień. Po drugie - ujednolicenie wielkości, koloru i czasu wyświetlania. Wreszcie po trzecie - najprostszy sposób jest najlepszy:) Napis, który stopniowo, ale dość szybko pojawia się na ekranie (fade in) bądź to na planszy bądź na klipie. Przy tym drugim trzeba zwrócić uwagę na tło i kolor czcionki (czytelność). Dobrym zabiegiem jest lekkie rozmycie klipu na czas pojawienia się napisu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości