Najlepsze ustawienia audio
Witam,

We właściwościach projektu mam takie ustawienia audio:
Sample rate: 48 kHz
Bit depth: 16

Czy jest sens ustawiać te parametry na wyższe?
Jakich problemów można się spodziewać, jeśli się to zrobi?

PS. Przy okazji - co z tego, ze we właściwościach projektu można ustawic dźwiek 5.1, skoro przy renderowaniu nie ma do wyboru żadnego formatu audio, który by taki dźwięk zapisał (nie ma DD, DTS)?

Dzięki,

latet
Odpowiedz
1. Ustawienia audio = takie jak pliki wejściowe
2. A ac3?
Odpowiedz
(06-03-2010, 12:14)tidzu napisał(a):  1. Ustawienia audio = takie jak pliki wejściowe
2. A ac3?

Nie ma AC3 do wyboru :(
Z kolei w na liście formatów video nie mam .vob (ani mpeg2).
Nie mam też możliwości włączenia envelope "motion blur".

Czy coś jest nie tak z moją wersję Vegas?

latet
Odpowiedz
A jaką masz wersję?
Odpowiedz
(06-03-2010, 13:48)tidzu napisał(a):  A jaką masz wersję?

Pro 9.0c
Odpowiedz
Cytat:Nie ma AC3 do wyboru :(
Masz kodeki AC3 zainstalowane? Bo jak nie, to wiadomo, że nie będzie do wyboru tej opcji ;]

Cytat:Z kolei w na liście formatów video nie mam .vob (ani mpeg2).
To już jest dziwne, jakie kodeki masz na kompie w ogóle?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
(06-03-2010, 22:13)tomislater napisał(a):  
Cytat:Nie ma AC3 do wyboru :(
Masz kodeki AC3 zainstalowane? Bo jak nie, to wiadomo, że nie będzie do wyboru tej opcji ;]

Nie jest to dla mnie oczywiste. Np. program WinAvi9 jak najbardziej tworzy mi vob-y z AC3.

Cytat:
Cytat:Z kolei w na liście formatów video nie mam .vob (ani mpeg2).
To już jest dziwne, jakie kodeki masz na kompie w ogóle?

Do instalowania kodeków zawsze podchodziłem minimalistycznie. Z takich, które pamiętam, że instalowałem to obecnie mam:
FFDshow,
Huffyuv
Xvid
mpegableAVC
i jak na razie to mi wystarczało do wszystkiego, co robiłem.

Konwersję do DVD (.vob) robię przy pomocy WinAVI 9.0. Ale ten program, o ile się zorientowałem, nie potrafi utworzyć formatu PAL 50i, a tylko PAL 25p. Wystarczało mi to zawsze, ale odkąd kupiłem kamerkę zdolną kręcić 50i, to chciałbym i po montażu w Vegas zachować płynność. Póki co, wszystko co montuję renderuję do bezstratnego .AVI huffyuv. Ale coś mi się wydaje, że taki format nie umożliwia zapisu z przeplotem. Jeśli utworzę plik AVI o fps 50p, to WinAVI robiąc .vob-y i tak wytnie co drugą klatkę i zostanie 25p. I tylko z tego powodu chciałbym spróbować wypluć vob-y bezpośrednio spod Vegas, aby było w nich prawidłowe PAL 50i.

Dzięki,

latet
Odpowiedz
Zmieniam zdanie: najpierw poczytaj to: http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...itect.html
Odpowiedz
(06-04-2010, 10:15)tidzu napisał(a):  Zmieniam zdanie: najpierw poczytaj to: http://efix.pl/archiwum-efix/tutoriale/2...itect.html

Dzięki, bardzo ciekawe.

Tylko, czy u mnie nie brak czegoś? Załączam obrazek.
[Obrazek: attachment.php?aid=114]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości