Problem - nie można dodać transitions
Witam w drugim temacie tutaj...
mam problem, który mnie denerwuje i którego nie potrafie rozwiązać, dlatego zwracam się do Was o pomoc...

otóż wyrenderowałem sobie filmik - intro do większego projektu...
plik ma format .wmv
otwieram nowy projekt, wkładam w ścieżkę ten zrenderowany filmik i chciałem wstawić zaraz po nim fotki porozdzielane róznymi przejściami...
wszystko ok, tylko że jak wstawiam transitions jakiś między ten zrenderowany filmik - intro a pierwsze zdjęcie to nigdy nie pojawia mi się to przejście...
nie wiem czemu, bo tak poza tym to wszystko działa idealnie...
podejrzewam że jest coś o czym nie mam pojęcia, a co trzeba ustawić lub zrobić...

Dzięki za jakąkolwiek pomoc w tej kwestii...
Pozdrawiam
Odpowiedz
Zacznijmy od tego, że WMV nadaje się wyłącznie do ostatecznego renderowania a i z tym nie radzi sobie najlepiej. Przestaw się na coś mniej stratnego a do takiej pracy najlepiej renderuj do avi bez kompresji. Bardzo dużo zajmują takie pliki, ale jakość jest zadowalająca.
Transitions - za filmem wstaw owo zdjęcie i całym zdjęciem wjedź na klip z filmem. Nałożą się na siebie a w miejscu łączenia powstaną dwie linie symbolizujące przenikanie. Właśnie na ten fragment nałóż transitions. Powinno działać.
Jeśli robisz tak, jak napisałem, to szczerze mówiąc nie mam pomysłu na rozwiązanie problemu.
Odpowiedz
Wyrenderuj do avi bez kompresji, zobaczysz że zadziała.
Odpowiedz
Właśnie, może na początek zrzuć screena jak to zrobiłeś. Może problem tkwi w samym timeline, bo szczerze to tak jak kolega ender77 nie mam pojęcia czemu nie widać przejścia, jeżeli poprawnie je zamieściłeś.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Hmmm...dziwne ale podziałało...
może czegoś nie zrozumiałem...
wcześniej jak robilem film ze zdjęciami samymi to nie musiałem naciągać na siebie poszczególnych fotek, żeby dodać przejście - wystarczyło przeciągnąć odpowiednie w miejsce gdzie obie klatki łaczyły się ze sobą i zawsze działało...
czy jak jednym z elementów które mają być połączone jest film to zawsze trzeba naciągać na siebie??
bo jeśli tak to wszystko jasne i po prostu przeoczyłem sprawę...
w każdym razie ogromnie dziękuję bo zadziałało tak jak napisaliście...

co do wmv to wiem że nei jest najlepsze. w przypadku nieskompresowanego avi nawet nie miejsce jest problemem (filmik 2 min zajmował mi np 800MB) a raczej czas renderowania...
filmik który zrobiłem trwa dokładnie 33 sek, ale jest dośc dynamiczny jeśli chodzi o tekst i renderowanie przy wmv zajęło mi "tylko" 1h, podejrzewam że gdyby to było nieskompresowane avi to skończyłbym jako pył i kości przy kompie :))
nadmienię tylko, że sprzęt mam całkiem niezły, a przynajmniej tak mi się zdaje i z wielu programów, jakie mam - od adobe photoshopa, indisigna, poprzez Fruity Loops i inne muzyczne programy to SV jest jedynym, który sprawia mojemu lapkowi problem...

POzdrawiam
Odpowiedz
Cytat:lapkowi problem...
Lapki same z siebie to gówno, raz kupiłem i już więcej tego nie powtórzę :))
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Witam,
mój problem jest dziwny aczkolwiek podobny, otóż chodzi o to że mam dwa filmy i chce je nałożyc na siebie aby powstały owe dwa krzyżyki i żeby nakładać miedzy nimi efekty przejścia, jednakże jeden filmik, który łapie jest traktowany przez sony vegasa nadrzędnie i jak nakladam go na drugi film to tak jakbym ten drugi ucinał po prostu wchodzi mi obraz za niego a żadne przejścia nie powstają..
tydzień temu to elegancko działało, dziś już nie. Znając życie pewnie coś kliknęłam..
będę wdzięczna za pomoc!
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Zobacz, czy nie wyłączyłas sobie "automatic crossfade"

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości