Pliki Wymiany
Co to są pliki wymiany i w którym miejscu mogę wskazać ich lokalizację
Odpowiedz
Dziesięciosekundowy romans z googielkiem. Gdybym miał szybszy internet, byłoby to 5s;)
Odpowiedz
Cytat:w którym miejscu mogę wskazać ich lokalizację
Zależy od Twojego systemu, jakie masz dyski i takich tam paru jeszcze rzeczy :>
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Może niezbyt precyzyjnie określiłem o co dokładni mi chodzi.
czytam że w w vegasie jest wskazywane miejsce dla plików wymiany.
Dotychczas mam do czynienia z montażem nieliniowym pod premierą 6.5, gdzie nie miałem styczności z takimi plikami, a przynajmniej nic o tym nie wiedziałem Dość długo korzystam z tego programu , w związku z czym nabyłem pewnych nawyków dlatego trudno rozeznać mi się w S.Vegas Pro. Jeśli idzie o konfigurację pod ten soft , to jest ona następująca;
system- Win 7 Home premium 64 bit
procesor- i7-930
RAM Kingston DDR3 12Gb/1600 MHz CL9 w układzie triple
grafika- HIS ATI Radeon HD 5870
system na RAID 0 2x`250 Gb SATA 300
przechwyt materiału 2x750Gb SATA 300
render750Gb SATA 300
zapis pliku wynikowego 750 Gb SATA 300
tworzenie DVD/Blu-Ray 750 Gb SATA 300
do tego dwa napędy optyczne w tym nagrywarka B.L
i do tego stosowny zasilacz czyli TAGAN 1100 Wat.
Gdyby nie HD to pozostałbym przy A. Premiere 6.5 pod Pinnacle DV500 DVD
Odpowiedz
Vegas podczas pracy "pomaga sobie" i niejako przy okazji nam tworząc różne tymczasowe pliki. Np. możesz sobie przerenderować kawałek, porobić jakieś operacje na obrazie itd. Vegas jak może, to takie kawałki "zrobione" odkłada sobie na chwilę, i jak drugi raz je mielisz a nic nie zmieniałeś, to sobie właśnie z cache weźmie. To oczywiście tylko przykład ale mniej więcej tak to działa, rodzaj bufora. Na tego typu rzeczy wskazane są szybkie dyski. Możesz np. kupić jakiś w miarę szybki dysk IDE (zakłądam że "normalne" dyski masz juz na SATA), choćby z allegro, nie musi być jakiś wielki (możesz jakiś z odzysku wziać np. 20-40GB)), sformatuj go na FAT32, jako jedną partycję extended i wskaż Vegasowi właśnie na "śmietnik". Będzie baaaardzo zadowolony :)
Odpowiedz
Na płycie Gigabyte X58A UD3 jest niewykorzystany slot ID gdzie spróbuję podłączyć jakiś ATA 100, sformatowanie na FAT 32 jest prostą sprawą , natomiast jak założyć partycję extended tego nie wiem. Zapewne to można uczynić w konsoli zarządzania dyskami
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości