problem z eksplozją
Witam,

mam problem. Chciałem zrobić eksplozje wg poradnika na YouTubie.
Ściągnąłem film z wybuchem, dodałem go na timeline i zmieniłem compositing mode na Add.
Wszystko jest ok, dopóki nie zmniejszam wybuchu. Jak zmniejsze klip z wybuchem (funkcją Event Pant/Crop), to zmniejsza się także obszar rozjaśnienia.
Najlepiej obrazuje to ten rysunek:
Przed zmniejszeniem wszystko jest ok:
[Obrazek: 26775426.jpg]
Po zmniejszeniu, widoczne różnice w oświetleniu:
[Obrazek: bladg.jpg]
Macie jakieś pomysły jak zrobić, aby zmniejszyć jedynie wybuch, a oświetlenie pozostało bez zmian? Próbowałem porobić coś z maskami i cookie cuterem, ale niewiele mi wyszlo (wybuch przemieszcza się podczas odtwarzania).
Liczę na pomoc.
Pozdrawiam...
Odpowiedz
dodaj chroma na klip eksplozji chroma keyer, nastawiony na czarny kolor (dobierz tolerancję) a rozjaśnienie zaanimuj brightness&contrast lub color correctorem.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Działa już, dzięki wielkie :).
Mam jednak kolejny problem:
W jaki sposób mogę dodać przezroczystość do klipu, ale tylko w pewnym miejscu? Chcę aby dół klipu spokojnie przechodził z przezroczystości w normalny (coś jak gradient).
Odpowiedz
No to daj dodatkową ścieżkę jako maskę i na niej gradient. Oczywiście możesz to maską zrobić prościej i szybciej IMO.
Odpowiedz
Nie bardzo mi wychodzi. Mógłbyś napisać dokładniej jak to zrobić? Dzięki...
Odpowiedz
Ma prostszy sposób, wrzuć na klip cookie cutter i nim się pobaw, zobaczysz ze się uda i efekt będzie ok. Z tym punktem po lewej w okienku co się pojawi musisz pokombinować, rozmiar i wtapianie do smaku ustaw.
Odpowiedz
Ok, dzięki. Ale uczę się dopiero obsługi Vegasa, więc chciałbym poznać jego funkcje. Jak mogę zrobić to tak jak napisałeś za pierwszym razem? Czyli jak dodać ścieżkę jako maskę?
Odpowiedz
W poprzednim poście są 2 sposoby.

Jak chcesz to Ci to opiszę:

1. Klikasz na ścieżce w Pan/Crop i dajesz po lewej na dole Mask.
2. Wybierasz pióro i nim zaznaczasz fragment który ma być widoczny.
3. Dajesz wtapianie wedle tego co chcesz uzyskać (pobaw się tymi opcjami).

Powinno być ok.
Odpowiedz
Dzięki wielkie, ale bardziej chodziło mi o opis tej metody:
Cytat:No to daj dodatkową ścieżkę jako maskę i na niej gradient.
Chodzi mi o to, że chce poznać i zrozumieć działanie niektórych funkcji.
Odpowiedz
Dodając warstwę w trybie Multply (mask) masz możliwość korzystania na niej z obrazków czarno-białych. Biały przepuszcza to co jest niżej, czarny już nie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości