Nieliniowy montaż - podmiana obrazu
Witam,

Mam pytanie związane z montażem. Pytanie może wydawać się banalne, ale nie wiem za bardzo jak to zrobić, mianowicie chce wyciąć kawałek video np. gdy ujęcie nie jest ciekawe to chce je zamienić na inne ale zachowując dźwięk (wiem jak go zablokować i wyciąć jedynie fragment obrazu). Pytanie dotyczy tego: gdy już wytnę kawałek materiału i zostaje "dziura" i chcę ją wypełnić kawałkiem video z innego momentu (zostawiam stary dźwięk, zmieniam obraz) to jak to zrobić? Głównie chodzi o to jak dokładnie wyciąć tyle "czasu" obrazu ile trwa ta dziura aby ją wypełnić.

Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Odpowiedz
[Obrazek: poczatekkoniecczastrwania.png]

00:00:00;00
Godziny:minuty:sekundy;klatki
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Ogólnie nie musisz być jakoś specjalnie dokładny i nie musisz robić wcale w taki sposób.
1. klikasz na event na timeline i naciskasz "U" - w ten sposób "odcinasz" wideo od dzwięku
2. Otwierasz klip w trymerze i zaznacza mniej więcej tyle film ile zajmujesz dziura tak jak pokazał Tomek
3. Wyłączasz Atomatic crossfade
4. Chwytasz zaznaczony odcinek w trumerze i przeciągasz go do dziury. Teraz możesz normalnie ciagąc za brzego do tej dziury go dopasować, a gdyby się okazało że jednak od innego miejsca byłoby lepiej to też nie problem - wciskasz alt i klikajać na tym wklejonym klipie możesz go "przesunąć w czasie", jak gdyby we wnętrzu tego okienka czasowego.

Generalnie nie musisz w ten sposób pracować, nie musisz robić dziur. Po prost wyłącz crossfade i nakładaj te klipu wprost na obraz pod spodem 9czyli przeciągasz wideo na te samą ścieżkę) albo, co jest wygodniejesz i bardzie czytelne - dodaj po prostu wyżej ścieżkę wideo. Cokolwiek tam nałożysz zasłoni to co poniżej. Nie musisz więc "trafiać w dziury", podczas renderingu Vegas sobie to sam poskłada do kupy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości