pytanie w sprawie kompresji/renderowania
czesc, nie moge mp4 zaimportowac o czym pisalem w innym watku,
w zwiazku z tym musze skorzystac z Total Video Converter
a co za tym idzie przekompresowac filmy do innego formatu
a nastepnie wrzucic do Sony Vegas tam sobie chce przyspieszyc i dodac muzyke
i znowu musze przekompresowac calosc (na YouTube)
rozdzielczosc chce 853x480 16:9

i teraz pytanie... jakie przekompresowanie w Total Video Converter polecacie, a nastepnie jakie w Sony Vegas zeby jakosc byla jak najlepsza, filmy maja w mp4 z jakas "odpowiedzia dla HDTV" kolo 1,3GB i sa 3, kazdy ma 30min i chce sobie to przyspeiszyc do jakis paru minut, zrobic time lapse, zeby nie bylo, czytalem http://sonyvegas.info/Temat-Jak-renderow...miki-na-YT , ale pytanie jest z tego powodu ze nie wiem ktora kompresacje wybrac pierwsza, a ktora potem z Sony Vegas, zeby uzyskac najlepsza jakosc, bo z aparatu juz ten filmik jest skompresowany, a potem musze kompresowac w TVC, a potem w SV.. wiec cudo to nie bedzie... a w mp4 (+ odpowiedz dla HDTV z Sony DSC H20) filmik wyglada jak prawdziwe HD, a chcialbym jak juz pisalem uzyskac taka jakosc HD ale w najmniejszym formacie dla 16:9 ktory pisze w poradniku czyli 853x480, bo nie zalezy mi az tak na rozdzielczosci co jakosci, a 853x480 jest wystarczajace :)
Odpowiedz
To przekonwertuj do nieskompresowanego AVI, a potem wrzucaj do Vegasa. Nieskompresowane pliki zajmują bardzo dużo miejsca, ale nie stracisz na jakości.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
no problem w tym ze nie mam miejsca az tyle :/, zrobilem tak jak tam gdzies pisales w poradniku to z ~1,5GB pokazalo mi 150GB jakos (o jedno zero wiecej)... wiec masakra, a wolne mam tak ze 15GB
Odpowiedz
Dane techniczne:
Cytat:Rozmiar obrazu filmowego (1280x720, 30 kl/s, Fine, około 9 Mb/s) - TAK
Rozmiar obrazu filmowego (1280x720, 30 kl/s, Standard, około 6 Mb/s) - TAK
Rozmiar obrazu filmowego (640x480, 30 kl/s, około 3 Mb/s) - TAK
Rozumiem nagrywasz tą pierwszą opcją tak?

Umieść gdzieś w necie (rapidshare czy inne tego typu serwisy) kilkusekundowy filmik z tego aparatu, sprawdzimy czy reszta może otworzyć w Vegasie ten plik. Bo jeżeli będzie mogła to przynajmniej będziemy wiedzieć gdzie szukać przyczyny. A teraz to nie wiadomo czy to coś z tym formatem jest nie tak, czy z kodekami, czy Vegas Cię nie lubi, etc..
Odpowiedz
Nagrywałem 1280x720 (Standard)
Cytat:Nagrywa w trybie filmu 720p (STD) odp. dla HDTV
bo ma jakość jak HD praktycznie taką samą, a mniej zajmuje, zaraz wystawie ten filmik :).
Link do filmiku:

- rozmiar pliku 4.492 MiB (4710280 bajtów)
+ takie "info" mam:
Kod:
Nazwa pliku: M4H00625.MP4
ID filmu: fa860bd2bc566e88c60029f587861418

Rozmiar pliku: 4.492 MiB (4710280 bajtów)
Czas trwania: 00:00:06.506 (6506 ms)
Ogólne bitrate pliku: 5 792 Kbps
Format: MPEG-4

Video FPS: 29.970
Video kodek:
Video bitrate: 5 723 Kbps
Video rozdzielczość: 1280x720
Video rozmiar: 4.44 MiB (99%)
Video proporcje obrazu: 16:9

Audio format: AAC
Audio format wynik: Advanced Audio Codec
Audio bitrate: 64.4 Kbps
Audio liczba kanałów: 2
Audio sampling rate: 48.0 KHz
Audio resolution: 16 bits
Audio rozmiar: 51.0 KiB (1%)
chciałbym to wrzucić prosto do Sony Vegas, bo mam same problemy przy konwersjach, albo nic nie widać, albo mi zwiększa objętość i kompresuje do tego, to tylko traci na jakości i same problemy, czas dłuższy itd...
Odpowiedz
Tak jak myślałem. Mi normalnie w Vegasie to widzi. Czyli gdzie tkwi problem? Tak, po stronie użytkownika, jak większość "błędów" :))

[Obrazek: plikmov.png]

Masz burdel w kompie. Odinstaluj WSZYSTKIE kodeki na komputerze i uruchom go ponownie.

Odpal jakiś program do czyszczenia rejestru np. ten i napraw go sobie :)

Potem ściągasz ffdshow, quicktime alternative i zainstaluj sobie jeszcze AC3 Filter. Ja mam i wyłącznie tylko taki zestaw i wszystko mi hula.

Jeszcze wrzucę ustawienia ffdshow:
[Obrazek: ustawienia.png]
Odpowiedz
szczerze, te ustawienia malo mi mowia bo kompletnie nie znam sie na filmach/kodekach, aktualnie instaluje quicktime alternative i zobaczymy, jak nic to bede oinstalowywac, a myslisz tez ze problemem moga byc "bezkodekowe" odtwarzacze filmow? Kliper/SubEdit-Player/VideoLAN/GOM Player - bo te mam
Odpowiedz
Ale co one maja do Vegasa? Program do odtwarzania Video to co innego, a Vegas to co innego ;p
Odpowiedz
no ja wiem, ale to odtwarzacze bezkodekowe, moze jakies konflikty tam wprowadzaja, bo np cos swojego wrzucaja, nie wiem, nie znam sie na kwestiach filmow i kodekow :)

juz usuwalem te kodeki wszystkie instalowalem, no ale sprobuje jeszcze raz i z czyszczeniem rejestru, kolejnosc instalacji ma znaczenie?

ffdshow_rev3452_20100524.exe
QuickTime_Alternative_322.exe
ac3filter_1_63b.exe
mam sciagniete
Odpowiedz
Nie powinna mieć znaczenia, ale zainstaluj lepiej tak jak napisałeś ;]
Odpowiedz