Problem z kodekiem AAC
Posiadam materiał nagrany kamerą Toshiba H20. Po zainstalowaniu kodeków aac wchodzi mi sam materiał video bez audio. Próbowałem inne materiały z sieci w aac i jest ok. Tego nie może przełknąć. W premiere rozpoznaje ale nie trawie tego programu więc szukam u was pomocy. Wiem że pozostaje mi zczytac innym programem do wave ale mam dużo krótkich nagrań i mnie to drażni. Kolejną rzeczą to częściowo sobie poradziłem ale może jest inny sposób na to, mianowicie kamera zapisuje video w 1440 1080p 16/9 h 264, po wrzuceniu do vegasa widzi 4/3, czyli zwęża obraz po czym żeby powstał 16/9 kopiuje brakujący fragment z początku i go klonuje. wygląda to coś jak nowe 3D. tak samo odtwarza KMPlayer a w Pover DVD ok.
Odpowiedz
Cytat:po wrzuceniu do vegasa widzi 4/3
A ustawiasz projekt jako HDV 1080-50i (1440x1080; 25,000 fps)?

Możesz podać więcej informacji o tym pliku audio? I skąd dokładnie ściągałeś ten kodek AAC? Podaj źródło, masz jakiś codec packi na kompie?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
tak właśnie zrobiłem. matryca jest 1440 format wyjściowy 1920, a rozpoznaje 1920 z błędem. Mam zainstalowane FFDShow2010-05-24, próbowałem nawet same AAC+ ale nic nie pomogło. Wydaje mi się że ten format jest jakiś nietypowy.
Plik : 43 MB (43 MB), czas 0:00:43, rodzaj: AVI, 1 ścieżka(i) audio, jakość 84 %, 2010-05-25, ,
Video : 42 MB, 8376 Kbps, 29.970 fps, rozdz. 1920*1080 (16:9), H264 = H 264, Obsługiwane
Audio : 671 KB, 128 Kbps, 48000 Hz, 2 kanał(y), 0xFF = Unknown, VBR, , Obsługiwane
Odpowiedz
Tak na szybko poszukałem informacji na temat tej kamery w necie. (oczywiście pomijając komentarze z serwisów ceneo, etc. gdzie każdy dobrze wie, że sobie wykupują ludzi do komentowania jaki to ich towar nie jest zajebisty) i muszę powiedzieć, że większość narzeka na tą kamerę; i to nie tylko z Vegasem ma takie problemy lecz z innymi programami do obróbki także. Już pomijam to, że to miała być taka podróbka udanej kamery Canona HV20.

Po pierwsze spróbuj skorzystać z programu GSpot. Jak działa, co robić, po co on w ogóle jest możesz wyczytać ze strony "producenta" :>
Po drugie zachęcam do lektury tej strony.

Po trzeciego nie będzie, lecz z tego co wyszperałem na ten temat w "zagranicznym internecie ;]" to wielu ludzi skarży się właśnie na tą kamerę... Często pomagało im zainstalowanie tego kodeka audio. Narzekania są nie tylko skierowane na Vegasa, ale również na Corel Video Studio czy PowerDirector. Możesz spróbować ściągnąć Magix Movie Edit otworzyć w nim ten film i wyrenderować jako nieskompresowany materiał. Tak przynajmniej poradził sobie z tym jeden z użytkowników. Program jest w wersji Trial, więc spokojnie możesz uzywać go przez kilka dni.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Dzięki jak poradze sobie z czymś na dłuższą mete to napiszę.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości