Komputer zawodzi podczas renderowania...
Od niedawna gdy chcę zapisać film w SV Pro 8.0 na format wmv. podczas renderowania (6-7%), komputer gasi się (coś w stylu wyłączania przyciskiem od zasilacza). Zauważyłem, że tak samo dzieje się podczas konwertownia z flv. na avi lub pobierania filmów z YT w VDownloaderze. Najgorsze jest to, że kiedyś tak mi się działo. Dopiero od paru tygodni. Jakby co to komputer odkurzam z kurzu 3 razy tygodniowo. Proszę o pomoc :)
Z góry dzięki.
[Obrazek: barca.jpg]
Tylko Barca!
Odpowiedz
Pewnie masz coś z zasilaczem.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Po prostu komputer się przegrzewa. I masz ustawione środki bezpieczeństwa przed przegrzaniem. Czyli dochodzi do temperatury: x*C i się wyłącza.
Odpowiedz
A co zrobić, żeby się nie przegrzewał. Chcę zapisać tylko 40 sekundowy klip.
Odpowiedz
Odkurz zasilacz w środku, możesz też zaniżyć taktowanie procesora.
Odpowiedz
Albo w BIOSIE sobie przestaw, żeby komputer się nie wyłączał :> Swoją drogą co Ty masz za komputer, jeżeli się przegrzewa podczas renderowania...
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
No, komputer słaby - 5 lat ma. Ale mówie Ci nigdy się nie wyłączał podczas renderowania, tylko teraz jakoś.
A jak zaniżyć taktowanie procesora albo jak przestawić w BIOSIE aby się nie wyłączał :)
Odpowiedz
Jak ma 5 lat to na radiatorach w zasilaczy ma pewnie 0,5cm kurzu. Dla dobra reszty komponentów rozbierz kompa, wyciągnij zasilacz. Potem odkręć jego obudowę i najlepiej na dworze go sprężarką wydmuchaj, może też być powietrze pod ciśnieniem w puszce. Przed wszystkim oczywiście odłącz od prądu i rozładuj kondensatory w zasilaczu.

Co do obniżenie taktowania to już na końcu jak wyczyścisz zasilacz.
Odpowiedz
A tak przy okazji powiedz jak obniżyć taktowanie, abym już wiedział.
Odpowiedz
Wchodzisz do BIOS-u i zaniżasz mnożnik, bądź FSB. Ot cała filozofia, ale pamiętaj że PC zwolni przez ten zabieg.
Odpowiedz