Jak stopniowo obniżyć lub podgłosić dzwięk?
Witam, mam pytanie co do Sony Vegas pro 8 otóż nie wiem jak stopniowo obniżyć lub podgłosić dźwięk. Oczywiście ten dodany dzwięk czyli dodaną piosenkę.
Proszę o odpowiedź z góry dziękuję.
poszukaj. jest duzo takich tematów
http://lmgtfy.com/?q=dzwiek%20sony%20vegas
1. Klikasz na ikonkę "Envelope Edit Tool", to ikonka przypominająca odwrócone V i z czterema kropkami na niej;
2. Klikasz prawym klawiszem myszy na "obrazie" pliku dźwiękowego na timeline i wybierasz z menu "Insert/Remove Envelope - Volume";
3. Klikasz na powstałej linii znowu prawym klawiszem i wybierasz "Add point" tyle razy, ile potrzebujesz.
Dalej już sam sobie ustawiasz tak jak chcesz.
Kliknij na odpowiedniej ścieżce i shift + v, potem 2* na tej linii klikasz i edytujesz głośność. Możesz też trzymając shift "rysować" poziom głośności.

Równie dobrze możesz pociąć ścieżkę dźwiękową i odpowiednie fragmenty wyciszyć łapiąc za ich górę, a następnie ciągnąc w dół je ściszyć, następnie wyciszone fragmenty przeciągasz na sąsiednie aby stopniowo się wyciszały.

Opcja 1 jest przyjemniejsza w zastosowaniu w większości wypadków, lecz czasem 2 też się nieźle sprawdza.
Dziękuję koledzy bardzo mi pomogliście wszystkie sposoby się sprawdzają bardzo dziękuję.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości