Sony Vegas 9.0e i renderowanie...
Witam, na forum jestem nowy i mam pytanko, zrobilem swoj fragmovie z gry i przyszedl czas na renderowanie, myslalem ze wszystko bedzie ok a tu dupa, jak w opcjach renderowania wybieram kodek np. Huffy to przy 21% wyskakuje mi bład - the system is on low memory.... Jak wybieram inny kodek np. Xvid MPEG4 codec to wyskakuje odrazu błąd i Vegas sie zamyka, nie wiem co na to poradzic, troche sie meczylem ze zrobieniem tego filmiku i taka lipa wyszla, zastanawiam sie czy to nie przez tą wersje 9.0e, bo wczesniej mialem 7.0 i zrobilem filmik bez zadnych problemow, moze tez dlatego ze za duzo efetkow nawkladalem w projekcie.... wie ktos co na to poradzic ?:(
Odpowiedz
Widzę, że ten wątek czytałeś. Jaki masz procesor? Jeżeli masz jakiś dual to zmień w opcjach Vegasa Maximum number of rendering threads na 2, jeżeli masz quad to zostaw te 4.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
tak, czytalem tamten wątek, procesor mam intel core quad, a gdzie sie zmienia to Maximum number of rendering threads bo Vegasa za dlugo nie uzywam i nie znam sie jeszcze za bardzo :P
Odpowiedz
Options -> Preferences -> zakładka Video, ale z tego co pamiętam to defaultowo jest na 4 ustawione.
Odpowiedz
no od poczatku mialem ustawione to Maximum number of rendering threads na 4, wiec nadal nie wiem co zrobic zeby to zrenderowac :(
Odpowiedz
Przeszukiwałeś forum jakoś bardziej? Czytałeś np. ten lub ten topic?
Odpowiedz
czytalem oba te tematy, dzisiaj wyczyscilem rejestr i zrobilem defragmentacje dysku, problem nie zniknął :(
Odpowiedz
Argh... gryzę się trochę w język, ale to powiem, spróbuj wyrenderować do formatu WMV.
Odpowiedz