Wolno, wolniej, najwolniej
Dlaczegóż tym stopniowaniem zacząłem temat ?
Już opisuję problem.

A mianowicie, przy renderowaniu do jakości HD na YouTube (720p) film o długości 10 min renderuje się z taką śmieszną prędkością ()czytaj wolno), że odechciewa się w nim pracy.

Parametry piecyka:
Geforce 9600
4 gb ramu
Procek dwurdzeniowy

Śmieszne jest tez, to że raz przewidywany czas to 40 min, potem się zwiększa do ponad godziny, a raz z godziny do dwóch godzin.

Teraz np. filmik się renderował ponad 2 godziny, a zwykle około godziny.
Nie wiem od czego to zależy, i ktoś ma pomyły, żeby jednak szybciej to szło. Dlaczego mi tak śpieszno ? Prowadzę na swoim kanale serie :zagrajmy w" - a ten czas ogranicza mnie do dodawania dwóch odcinków dziennie.

Pozdrawiam, i mam nadzieję, że mi pomocy udzielicie.
SeeD
Odpowiedz
To ty prowadzisz zagrajmy w???? Heh oglądam Cię. Przydało by się gdybyś podał pełną specyfikację twojego piecyka. Pozamykaj zbędne aplikacje i zeskanuj system, możliwe, że masz wirusa
[Obrazek: awesomestalker2.png]
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
Odpowiedz
Dużo osób prowadzi. Link do kanału masz w profilu moim ;s

Aplikacje mam pozamykane, wirusa na pewno nie mam, skan plus combofix.
Odpowiedz
combofix juz dawno nie ma wsparcia wiec tak na przyszłość nie radze używać
Odpowiedz
Czas renderowania nie zależy tylko od długości filmu, jego jakości i parametrów komputera. Wpływ ma na to również ilość efektów nałożonych na film, stopień ich skomplikowania, dostępnej pamięci RAM oraz jej szybkość, sposób wykorzystania obu rdzeni w procesorze itd. Wbrew pozorom karta graficzna przy renderowaniu filmu ma niewiele do powiedzenia.
CTRL+DEL - sprawdź jakie masz powłączane wątki. Możliwe, że będzie potrzebne czyszczenie systemu z niepotrzebnych śmieci, które sie tam zebrały po jakimś czasie użytkowania. Proces ten jest również spowalniany przez antywira, który aktualizuje się przez sieć. Takie "maleństwo" jak gg też zabiera sporo zasobów. Powyłączaj wszystkie graficzne wodotryski w systemie.
A z innej beczki - 1 czy dwie godziny to wcale nie tak dużo:)
Odpowiedz
Problem rozwiązał poradnik naszego admina a'propos renderowania na youtube. Zmiana formatu i PAL - teraz 10 min HD 1920 x 1080 - 30 min :)

Dzięki wszystkim za pomoc.
Odpowiedz